Unikat. Sztuka papieru - wernisaż wystawy Sylwii Lis-Persony

Jubileuszowy rok działalności Galerii OKNA upływa pod znakiem niespodzianek. Zwykle na ekspozycjach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie króluje malarstwo, zwłaszcza akwarela, ale od czasu do czasu galeria przy ul. Peowiaków 12 pokazuje swoje odmienne oblicze.

Kruchość, nieprzewidywalność i współpraca z piękną, ale kapryśną naturą - między innymi te cechy definiują twórczość Sylwii Lis-Persony, której wernisaż wystawy “Unikat. Sztuka papieru” odbył się 13 czerwca 2024 roku.

 

Pieniądze nie rosną na drzewach. Warsztat połączony z grą biznesową

12 czerwca 2024 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się ostatni już warsztat dla młodzieży w ramach projektu „Pieniądze bez tabu” dofinansowanego przez Fundację Empiria i Wiedza w programie „Kierunek Sukces” - II Edycja.

Podczas gry biznesowej uczestnicy ponownie wcielili się w rolę przedsiębiorców, którzy działając na wolnym rynku zmuszeni są do podejmowania decyzji biznesowych. Kupowali, sprzedawali, negocjowali, szukali okazji, podbijali ceny, a wszystko w interakcji z pozostałymi uczestnikami.

Cała Polska Czyta Dzieciom: "Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!"

Pierwszy tydzień czerwca 2024 roku upływa pod znakiem XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Podczas tego corocznego święta literatury dziecięcej promujemy ideę lektury dzielonej razem z najmłodszymi czytelnikami oraz rozwijanie zamiłowania do książek od pierwszych lat życia.

Tegoroczne hasło przewodnie: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązuje do tytułu książki „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”, autorstwa Katarzyny Długosz-Rygiel - zdobywczyni Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Oto, jakie aktywności w ramach tegorocznej odsłony Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przygotowały w tym roku nasze filie:

Jean Michel Folon, artysta (nie)codzienny

5 czerwca w Filii nr 2 MBP w Lublinie odbyło się kolejne wydarzenie w ramach XV edycji otwartych wykładów z historii sztuki „Artysta jako geniusz, wynalazca, pedagog, wizjoner”.

XII Lubelskie Dni Seniora

Lubelskie Dni Seniora co roku wpisują się w kalendarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Celem organizowanego przez Miasto Lublin wydarzenia jest aktywizacja osób w wieku dojrzałych oraz ich zachęta do czynnego udziału w życiu społecznym i kulturalnym, poprzez rozwijanie pasji i uczestnictwo w spotkaniach, warsztatach, prelekcjach i koncertach. Filie MBP Lublin już po raz dwunasty włączyły się do akcji, przygotowując dla seniorów ofertę pełną zróżnicowanych propozycji spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z odbywających się w bibliotekach wydarzeń.