Szanowni Państwo,

informujemy, że z dniem 9 maja 2024 roku wznawiamy usługę Legimi z rozszerzonym dostępem do platofrmy - obejmującym audiobooki i obsługę czytników Amazon Kindle.

 

Od czerwca 2019 r. MBP udostępna usługę Legimi. Jest to wirtualna wypożyczalnia e-booków, które można czytać poprzez dedykowane aplikacje na komórkach, tabletach, czytnikach e-booków (e-ink) lub komputerze/laptopie.

Obecnie Legimi udostępnia ponad 260 000 e-booków polskojęzycznych oraz anglojęzycznych, a także 80 000 audio- i synchrobooków. Zaletą Legimi jest szeroki wybór i przede wszystkim nowości wydawnicze. Dla większości wydawnictw wersja e-book pojawia się razem z wersją papierową. Jest to najszersza oferta e-booków w Polsce, dodatkowo codziennie rozszerzana i co najważniejsze: całkowicie bezpłatna dla czytelników naszej biblioteki!

 

 logo_green.png

 
PoLUB_e-booki.jpg

 

 

Zasady wydawania kodów dostępu
do e-booków i audiobooków
na platformie Legimi w Miejskiej Bibliotece Publicznej
im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

 

  1. Biblioteka umożliwia Czytelnikom bezpłatny dostęp do e-booków i audiobooków na platformie Legimi (Legimi sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Obornicka 330, 60-689 Poznań) poprzez wydanie indywidualnego kodu dostępu.
  2. Kod dostępu może być wydany Czytelnikowi zapisanemu do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie za okazaniem karty bibliotecznej lub dowodu tożsamości. Czytelnik nie może mieć zadłużenia na koncie bibliotecznym.
  3. Czytelnik może otrzymać jeden kod dostępu do platformy Legimi w miesiącu.
  4. Kody można odebrać wyłącznie osobiście.
  5. Kody wydawane są od pierwszego dnia roboczego miesiąca we wszystkich filiach.
  6. Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości rezerwacji kodu.
  7. Kod należy aktywować na stronie www.legimi.pl/mbp_lublin najpóźniej w ostatnim dniu miesiąca, w którym został wydany. Kod jest ważny przez jeden miesiąc od daty aktywowania.
  8. Aktywowanie kodu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz regulaminu udostępniania e-booków i polityki prywatności Legimi dostępnych na stronach www.legimi.pl/mbp_lublin i www.legimi.pl/regulamin.
  9. Korzystanie z oferty wymaga założenia bezpłatnego konta na stronie www.legimi.pl i zainstalowania aplikacji dostępnej na urządzeniach przenośnych (tabletach, wybranych czytnikach e-booków, smartfonach) oraz na komputerze/laptopie. Z jednego kodu dostępu można korzystać na dwóch urządzeniach różnego typu.
  10. Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za sposób korzystania z indywidualnego konta Czytelnika założonego przez niego na stronie www.legimi.pl.

 

 

logo_green.png

 

Jak skorzystać z Legimi? - instrukcja techniczna

 

• Wejdź na stronę www.legimi.pl/mbp_lublin i wpisz kod otrzymany od bibliotekarza.

• Zaakceptuj regulamin i przejdź dalej.

• Załóż konto. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

• Pobierz bezpłatną aplikację Legimi na urządzenie, na którym będziesz czytać. Zaloguj się, używając loginu i hasła podanych przy zakładaniu konta.

• Wybierz e-booka lub audiobooka z katalogu dostępnego w aplikacji.

• Możesz korzystać z e-booków lub audiobooków bez połączenia z Internetem przez tydzień. Po 7 dniach wymagana jest synchronizacja przez Internet.

 


Jak uzyskać pomoc?


• Zadzwoń na infolinię +48 22 307 65 40 (czynna w dni robocze od 10:00 do 16:00, opłata jak za połączenie na numery stacjonarne).

• Wyślij e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

• Poszukaj informacji na stronie pomoc.legimi.pl,

• Zapytaj bibliotekarza.

 

 dofinansowano_z_BO.jpg