Panny z Awinionu – droga do sławy

25 stycznia 2023 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu prof. Piotra Majewskiego "Panny z Awinionu – droga do sławy", przeprowadzonego w ramach XIV edycji otwartych wykładów z historii sztuki.

Zima w mieście 2023 - ferie w bibliotece

Od sekretów Mikołaja Kopernika, poprzez karnawałowe szaleństwo i wyprawy w krainę baśni, aż po zgłębianie tajników robotyki - Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie tradycyjnie przygotowała bogatą i zróżnicowaną ofertę dla dzieci w okresie ferii zimowych.

Koncert Kolęd i Pastorałek

Według polskiej tradycji kolędy i pastorałki można wykonywać do końca stycznia. W Filii nr 3 MBP, w przytulnej scenerii pośród książek i prószącego śniegu za oknem, odbyło się wspólne kolędowanie z lubelskim bardem Ryszardem Borkowskim.

Zakończenie kursu języka ukraińskiego

Ukraińskojęzyczni czytelnicy mogą liczyć na pomoc i dobrą radę naszych bibliotekarek w ich ojczystym języku. Grupa pracownic MBP Lublin ukończyła kurs języka ukraińskiego.

logo_Roku_Tetmajera.jpgUchwałę o ustanowieniu roku 2023 Rokiem Włodzimierza Tetmajera podjął jednogłośnie Senat RP w dniu 29 listopada w uznaniu zasług artysty, z okazji 100-lecia jego śmierci.