Przedszkolaki o energii

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o energii. Dzieci dowiedziały się m. in., jak mogą oszczędzać prąd. Spotkaliśmy się z grupą średniaków z Przedszkola nr 57.

Monika Deneka

Konsekwencje braku akceptacji

Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się jak radzić sobie z brakiem akceptacji w szkole i gdzie szukać pomocy. Spotkaliśmy się z klasą II ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie.
Monika Deneka

Wielkanocne zwyczaje

Na dzisiejszych zajęciach dzieci z Przedszkola nr 57 poznały tradycje wielkanocne i wysłuchały opowiadań o zbliżających się świętach.

Zapiski z Katalonii

"Zapiski z Katalonii" to wystawa fotografii Beaty Wijatkowskiej dokumentująca podróż po jednej z autonomicznych wspólnot Hiszpanii. Tym, z czego słynie Katalonia, jest bogata kultura, tak inna od hiszpańskiej, która od wieków kształtowała się pod wpływem różnych cywilizacji i ościennych państw. Jej unikatowość, złożoność i orientalny charakter inspirował (i nadal inspiruje!) najważniejszych artystów XX w. - Gaudiego, Salvadora Dali, Picasso, Joana Miró i wielu innych. To właśnie tu narodziło się święto książki - obchodzone na całym świecie 23 kwietnia.

Praca detektywa

Na dzisiejszych zajęciach z uczniami klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie, dowiedzieliśmy się jak wygląda praca detektywa.