(Nie)zapomniane miejsca

Za nami piątkowy wernisaż wystawy akwareli i rysunku Kazimierza Kraczonia "(Nie)zapomniane miejsca". Kazimierz Kraczoń to lubelski artysta - architekt, rysownik i akwarelista. W swoich akwarelach najchętniej ukazuje piękno rodzinnego miasta, a także wyjątkowość architektury polskiego pogranicza. Lubi pracować w plenerze, bo wtedy najlepiej można oddać atmosferę miejsca z jego niepowtarzalnym światłem, powietrzem, kolorem.

Osiem osób w szarych koszulkach, migają

Za nami druga edycja Festiwalu Poezji Miganej "Zobacz Mój Głos"! Przez trzy dni uczestnicy Festiwalu mogli wziąć udział w ciekawych wydarzeniach: warsztatach, prelekcjach, spotkaniach.

Od wokalisty do dziennikarza i krytyka muzycznego

14 października w Filii nr 2 odbyło się przedostatnie już wydarzenie w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Gościem spotkania pt. "Od wokalisty do dziennikarza i krytyka muzycznego" był Jarek Szubrycht, dziennikarz "Gazety Wyborczej" oraz redaktor naczelny magazynu "GaMa".

"Guernica" Picassa w gabinecie (krzywych) luster

Guernica Picassa w gabinecie (krzywych) luster” to wykład dr. Marcina Pastwy, który 13 października, w Filii nr 2 wygłosił w ramach cyklu „Dzieło sztuki jako zwierciadło historii”.
Omawiany obraz po raz pierwszy został zaprezentowany na wystawie w Paryżu w 1937 r., a następnie był wystawiany w wielu miastach świata. Obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego Centrum Sztuki Królowej Zofii w Madrycie.

Trzy plansze wystawy "Kino Różewiczów"

W Filii nr 29 zakończył się, trwający trzy dni, projekt "Różewicz. Literacko, teatralnie, filmowo".