Karakorum - wernisaż wystawy Grzegorza Surmacza

Wystawa fotografii Grzegorza Surmacza „Karakorum” przyciągnęła do Galerii 31 miłośników gór i wspinaczek oraz wysokiej jakości fotografii z wypraw górskich. Fotografujący od ponad 30 lat Grzegorz Surmacz zaprezentował relację z ekspedycji z drugiego co do wysokości pasma górskiego na ziemi. Na wystawie prezentowane są niezwykłe pejzaże górskie oraz portrety Szerpów, towarzyszących sześcioosobowej ekipie w wyprawie do rejonu K2.

Sztuka i nauka. Okładki współpracy - wernisaż wystawy

Prezentowana obecnie w Galerii 31 wystawa "Sztuka i nauka. Okładki współpracy" ukazuje kilkuletni etap pracy Oleny Gaidamaki, kiedy na zlecenie wydawnictwa UMCS projektowała okładki wydawanych przez uczelnię książek.

Pstryk. Ale historia!

W Galerii 31 już drugi miesiąc króluje fotografia. Na dzisiejszych zajęciach z Przedszkolem Klanzy w Lublinie postanowiliśmy zgłębić ten temat.

Spotkania Anny Prokop Anais

Wernisaż rysunków Anny Prokop Anais "Spotkania" zgromadził licznych gości, na których że stoickim spokojem spoglądały zwierzęta wyczarowane kredkami przez artystkę. Sama autorka poruszająco opowiadała o swoich inspiracjach i o jednym wyjątkowym spotkaniu, od którego zaczęła się jej artystyczna przygoda z wizerunkami zwierząt.

"Historia jednej grafiki" - wernisaż wystawy Oleny Gaidamaki

8 lipca 2022 roku w Fili nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbył się wernisaż wystawy utalentowanej artystki - Oleny Gaidamaki. Tytuł ekspozycji: "Historia jednej grafiki" nawiązuje bezpośrednio do prac zaprezentowanych w Bibliotece, będących niezakończonym jeszcze cyklem rycin odnoszącym się przede wszystkim do relacji opartej na więzi międzyludzkiej.