Festyn Osiedlowy "XXIII DZIEŃ WĘGLINA"

Co roku Filia 34 bierze udział w świętowaniu Dni Węglina. Na tegorocznym Festynie Osiedlowym ,,XXIII DZIEŃ WĘGLINA” również nie mogło nas zabraknąć.

Wystawa "Nie-BANKSY"

Zapraszamy do oglądania wystawy Arkadiusza „FolteC” Foltyńskiego, który jest twórcą ulicznego graffiti szablonowego. Zaczynał w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku, kiedy powstawały prace zawierające elementy absurdalnego humoru oraz powiązane z ideologią ówczesnych subkultur młodzieżowych. „Wystawiał” swoje prace na zaniedbanych ulicach miast aglomeracji śląskiej, próbując ożywić wszechobecną szarość murów i budynków. Od kilku lat ponownie tworzy, jednak tym razem głównie na papierze, chociaż twierdzi, że dzieła ulicy najlepiej widoczne są na ulicy. Stosuje technikę malowania przez własnoręcznie wykonane szablony farbą w aerozolu, niezmienną od lat wczesnej młodości. Wystawa czynna do 31 maja.

Młodzi dla Młodych

W marcu Filia nr 34 MBP gości pokonkursową wystawę najlepszych prac fotograficznych przedstawiających lubelską młodzież na tle Lublina – Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Cerkwie Polski Wschodniej

W kwietniu w naszej filii gościliśmy wystawę fotografii pani Krystyny Szymańskiej pt. "Cerkwie Polski Wschodniej" .

Polacy inspirują: Tadeusz Kościuszko

Tadeusz Kościuszko - znany na całym świecie strateg i dowódca, człowiek honoru i miłości do Ojczyzny. O życiu i dokonaniach tego znanego Polaka, rozmawialiśmy dzisiaj z uczniami III klasy Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie.