Polacy inspirują: Tadeusz Kościuszko

Tadeusz Kościuszko - znany na całym świecie strateg i dowódca, człowiek honoru i miłości do Ojczyzny. O życiu i dokonaniach tego znanego Polaka, rozmawialiśmy dzisiaj z uczniami III klasy Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Filia 34 włączając się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu zaprosiła uczniów klasy II SP 50. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym, czym jest Internet, do czego służy i dlaczego w sieci nikt nie jest anonimowy.

"Królowa Śniegu" ilustrowana przez dzieci

Pod koniec grudnia miała miejsce kolejna odsłona warsztatów ilustracji, na których naszymi gośćmi byli uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. Tym razem prowadziła je Karolina Błach - bibliotekarka i absolwentka malarstwa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Polacy inspirują: Marie Skłodowska-Curie

"Niczego w zyciu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć."

Maria Skłodowska-Curie


Wczoraj odwiedzili nas uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie. Podczas spotkania mówiliśmy o niezwykłej kobiecie, jedynej podwójnej laureatce nagrody Nobla w dwóch róznych dziedzinach (fizyka i chemia), Marii Skłodowskiej-Curie.

Wernisaż wystawy "Barwny wszechświat"

8 grudnia w Filii 34 odbył sie wernisaż wystawy fotograficzno-literackiej "Barwny wszechświat". Autorami prezentowanych prac są uczestnicy zajęć Pracowni Fotogrfaii Tradycyjnej i Cyfrowej oraz Pracowni Dziennikarsko-Literackiej prowadzonych przez Annę Asyngier-Kozieł w Młodzieżowym Domu Kultury 'Pod Akacją" w Lublinie. Młodzi artyści tworząc swoje prace inspirowali się postacią Mikołaja Kopenika.