Dyskusyjny Klub Książki

30 czerwca 1911 r. urodził się Czesław Miłosz - jeden z Patronów Roku 2024. W Biotece świętowaliśmy jego urodziny wcześniej podczas spotkania DKK poświęconego jego życiu i twórczości. Zwróciliśmy też szczególną uwagę na wizyty poety w Lublinie, podczas których m.in. odebrał doktorat honoris causa na KUL-u i odwiedził grób swojego przyjaciela - Józefa Czechowicza.

Akwarele

W piątek 24 maja 2024 roku odbył się w Biotece finisaż wystawy Agnieszki Sulimierskiej "Akwarele", której kuratorem był Dariusz Płecha. Artystka jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS, pracuje jako wykładowca na Politechnice Lubelskiej, a także jako grafik komputerowy w CSK. Obrazy, które zaprezentowała na wystawie, są bardzo udanym powrotem do malarstwa po długiej przerwie. Obrazy można oglądać jeszcze do końca maja.

 

Młodzieżowy Klub Książki - spotkanie wokół bestsellerów

10 kwietnia w Biotece odbyło się kwietniowe spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki, nawiązujące do zbliżającego się święta - Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Tematem dyskusji były bestsellery.

Spotkanie DKK w Biotece: Annie Ernaux "Ciała"

Najnowsza książka Annie Ernaux "Ciała" była tematem ożywionej dyskusji na majowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Powieść noblistki można omawiać na różnych płaszczyznach, skoncentrowaliśmy się jednak na walorach literackich i psychologicznych, jako najbardziej charakterystycznych dla tej lektury. Następne spotkanie 27 czerwca, poświęcimy patronowi roku 2024 Czesławowi Miłoszowi.

 

Druga edycja Maratonu Upcyclingowego w Biotece

W środę, w Biotece, przez cały dzień mogliśmy wymieniać ubrania, które już nam się znudziły, na nowe, zupełnie za darmo. To świetna okazja, żeby odświeżyć swoją szafę bez konieczności wydawania pieniędzy i jednocześnie dbać o środowisko poprzez recycling ubrań.