Wernisaż wystawy "Pelikany kędzierzawe"

Krystyna Szymańska aparat ma zawsze pod ręką. Czasem długo i cierpliwie czeka na ten najwspanialszy kadr. Ta kipiąca energią i optymizmem absolwentka puławskiego Liceum im. ks. Adama J. Czartoryskiego i Akademii Rolniczej w Lublinie od kilku lat zaczęła realizować swoje marzenia, podróżując i fotografując fascynującą przyrodę. O wielu podróżach, trudnościach i sukcesach opowiedziała na swoim wernisażu wystawy "Pelikany kędzierzawe". Wystawę w Filii nr 12 MBP przy ul. Żelazowej Woli 7 możemy oglądać do końca lipca.

Prywatne życie bocianów

Od 4 czerwca 2024 r. do końca miesiąca zapraszamy do Filii nr 12 MBP, w której można zobaczyć wystawę fotografii Krystyny Szymańskiej „Prywatne życie bocianów”. Serdecznie zapraszamy.

Fotografie Leszka Machockiego

We wtorkowe przedpołudnie 14 listopada gościliśmy w Filii nr 12 naszych dobrych znajomych ze Środowiskowego Centrum Seniorów na Czechowie. Zaproszeni goście mieli niewątpliwą przyjemność spotkać się i wysłuchać opowieści o fotografii Leszka Machockiego, pasjonata, laureata międzynarodowych konkursów fotograficznych, a jednocześnie naszego czytelnika. Autor drugiej wystawy prezentowanej w naszej bibliotece opowiedział o początkach swojej pasji, pierwszym aparacie, mozolnym zdobywaniu wiedzy i środków chemicznych do swojej ciemni oraz ulubionych formach chwytania w kadr świata.

Cerkwie Polski Wschodniej

W czwartek 9 maja 2024 r. odwiedzili nas zaproszeni goście z Centrum Seniorów na Czechowie i rozpoczęliśmy sezon wiosennych wypraw z obrazem i książką. Tym razem obejrzeliśmy w holu biblioteki wystawę fotografii Krystyny Szymańskiej pt. ”Cerkwie Polski Wschodniej”.

Podsumowanie działalności kulturalno-oświatowej w Filii Nr 12
Ze względu na trwającą retrokonwersję w naszej bibliotece do lutego 2023 roku działalność edukacyjna z placówkami została bardzo ograniczona, a pod koniec nawet zawieszona. Ku naszej radości od marca ruszyliśmy pełną parą w już skomputeryzowanej bibliotece.