We wtorkowe przedpołudnie 14 listopada gościliśmy w Filii nr 12 naszych dobrych znajomych ze Środowiskowego Centrum Seniorów na Czechowie. Zaproszeni goście mieli niewątpliwą przyjemność spotkać się i wysłuchać opowieści o fotografii Leszka Machockiego, pasjonata, laureata międzynarodowych konkursów fotograficznych, a jednocześnie naszego czytelnika. Autor drugiej wystawy prezentowanej w naszej bibliotece opowiedział o początkach swojej pasji, pierwszym aparacie, mozolnym zdobywaniu wiedzy i środków chemicznych do swojej ciemni oraz ulubionych formach chwytania w kadr świata.


Słynny fotoreporter Ernst Haas napisał "Istnieją dwa rodzaje fotografów, tacy którzy komponują zdjęcia i tacy którzy je robią. Pierwsi pracują w pracowniach, dla drugich świat jest pracownią...".
Patrząc na zdjęcia tworzące wystawę, można zobaczyć utrwalone piękno, przez bardzo wrażliwego człowieka. Garść wiedzy i doświadczenie Leszka sprowokowały słuchaczy do pytań i rozmów, a może też zainspirowały do kontynuowania na chwilę porzuconej pasji?
Róża Wawer

 

 

Przed publicznością przy stoliku siedzą kobieta i mężczyzna
Kobiety oglądają wystawę