O historii pieniądza na ziemiach polskich

1 marca w Filii nr 37 odbyła się prelekcja Pana Zbigniewa Wójcika dotycząca historii pieniądza na ziemiach polskich od 1918 roku do czasów obecnych. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy, jaki wpływ na wygląd naszej waluty miały ówczesne wydarzenia historyczne. Wraz ze zmieniającymi się slajdami prezentacji multimedialnej stopniowo poznawaliśmy różne formaty i kolory środków płatniczych, aż finalnie dotarliśmy do czasów obecnych.

 

Dzień Dinozaura w bibliotece

27 lutego w Filii nr 37 z okazji Dnia Dinozaura na naszych małych czytelników czekała nie lada niespodzianka. Dzięki zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości każde dziecko miało okazję zrobić sobie zdjęcie z wybranym wirtualnym modelem 3D. 

 

„Malowanie - moje hobby i pasja” - wystawa 14-letniej artystki

W Filii nr 37 można podziwiać przepiękne prace 14-letniej Heleny Koszyk. Uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Izbicy malowaniem interesuje się od zawsze.

 

Kreatywnie i tanecznie w bibliotece

W tym tygodniu zakończyły się warsztaty kreatywne i taneczne organizowane w Filii nr 37 przez Stowarzyszenie Gang Poszukiwaczy Szczęścia i czuwajacy.pl.

Kuba to nie wojna, lecz czas

2 sierpnia mieliśmy przyjemność gościć panią Grażynę Tomczyk, autorkę wystawy pt. „Kuba to nie wojna, lecz czas”. Pani Grażyna dzięki przepięknym fotografiom oraz wspaniałym opowieściom ukazała wszystkim zgromadzonym jak wygląda życie na Kubie. Wystawę można oglądać w naszej bibliotece do końca sierpnia. Serdecznie zapraszamy!