Warsztaty wielkanocne

W okresie przedświątecznym Filia nr 39 przygotowała dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 83 w Lublinie i uczniów Szkoły podstawowej nr 47 szereg spotkań związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych.

Emocje w bibliotece

Filia nr 39 MBP do udziału w konkursie "Kolorowy Potwór. Emocje w bibliotece"!, przygotowanym przez Wydawnictwo Mamania, zaprosiła uczniów z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie. W lutym odbyły się dwa spotkania w czasie których dzieci poznały Kolorowego Potwora i odbyły podróż po świecie emocji. Radość i uśmiech były tematem drugich zajęć.

 

Warsztaty świąteczne dla dzieci i dorosłych

W świątecznych warsztatach przygotowanych w bibliotece wzięli udział seniorzy z Klubu Seniora „Głusk”, uczniowie klas pierwszych i trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Lublinie.

Środowisko prawie naturalne

„Środowisko prawie naturalne” to tytuł wystawy, którą można obejrzeć do końca lutego w Filii nr 39. Autorka Jolanta Korona fotografią pasjonuje się od dziecka, w wieku 8 lat rozpoczęła zabawę z aparatem kompaktowym. Wystawa jest zbiorem fotografii z ostatniego roku. Wszystko, co otacza człowieka tworzy środowisko naturalne, bloki, rośliny, budynki, potrafią pięknie i wspólnie mieszać się ze sobą.

Warsztaty linorytu

Autor wystawy „Samotnie”, spotkał się z dziećmi z Przedszkola nr 83 w Lublinie, aby opowiedzieć o technice linorytu. Pan Łukasz Łasisz prezentował narzędzia i czynności, potrzebne do wykonania prac przedstawionych na wystawie. Uczestnicy mieli również możliwość kolorowania odbitek linorytu - kosmicznego kotka.