Moje obrazy - Magdalena Szymańska

Wystawa prac malarskich i grafik Magdaleny Szymańskiej, która ukończyła liceum w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Maluje farbami akrylowymi. Pociągnięcia pędzlem przełamane są strukturą uzyskaną dzięki użyciu szpachli, ta różnorodna struktura dodaje obrazom wyjątkowego charakteru.

"(Nie)zapomniane miejsca” Kazimierza Kraczonia

Finisaż wystawy pt. „(Nie)zapomniane miejsca” Kazimierza Kraczonia został wzbogacony przez autora, wykładem i pokazem malowania akwarel. Pan Kazimierz Kraczoń przybliżył uczestnikom spotkania warsztat swoich artystycznych dokonań. Dzięki wystawie, oglądający mieli możliwość poznania lub wspomnienia niezapomnianych miejsc Lublina i Roztocza.

Kwiaty i pejzaże w obrazach Stefanii Wójcik

Stefania Wójcik jest autorką obrazów, które emanują witalnością i zachwytem nad naturą. Pracuje w technice olejnej, akwareli oraz pasteli i batiku, zajmuje się również pisaniem ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości farb olejnych i akwarelowych. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Żywe obrazy

Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 53 przystąpili do udziału w projekcie edukacyjnym „Żywe obrazy”. Głównym celem projektu było stworzenie żywych obrazów, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa przy udziale uczniów, przedstawiających postawą, ubiorem i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów.

Cyprian Kamil Norwid - wystawa

Rok 2021 został ustanowiony Rokiem Cypriana Kamila Norwida, w 200-lecie jego urodzin. Galeria Po 111 Schodach przygotowała wystawę upamiętniającą życie i twórczość najoryginalniejszego i najwszechstronniejszego narodowego poety, prozaika i dramatopisarza.
Na wystawę zapraszamy do końca marca.