Wspólne kolędowanie

W rozśpiewanej atmosferze rozpoczął się dzień 18 stycznia w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Już drugi rok z rzędu spotkaliśmy się mieszkańcami, aby choć na chwilę przywołać atmosferę niedawno minionych świąt.

Muzyka w bibliotece

7 grudnia w Filii nr 3 MBP mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu. Trzecie tego typu wydarzenie w tym roku zaszczycił pianista – absolwent Lwowskiego Konserwatorium Państwowego im. Mykoły Łysenki – Maciej Dąbrowski, który zaczarował publiczność dźwiękami i opowieściami o muzyce poważnej.

Wesele. Pocztówki z przedstawień

Przez cały styczeń 2020 roku w Filii nr 3 MBP jest obecna wystawa poświęcona pierwszym przedstawieniom "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego z 1901 i 1902 roku. Na ówczesne czasy wystawienie tej sztuki było wydarzeniem nie tylko artystycznym, ale także społecznym. Kontekst patriotyczny, społeczny, obyczajowy rozpalił widzów i mieszkańców Krakowa.

"Przyroda w obiektywie" cz. 1.

Wspaniała podróż po świecie przyrody, oddająca piękno polskich krajobrazów i zmieniających się pór roku. Dzięki tym zdjęciom możemy również zobaczyć to, co często umyka naszej uwadze, obok czego przechodzimy obojętnie.