Nie tylko Fatima, fado i futbol

17 marca w naszej Bibliotece odbyła się prezentacja dotycząca Portugalii autorstwa Anny Tylec – absolwentki Instytutu Romanistyki UMCS – „Nie tylko Fatima, fado i futbol”.
Na kolejnym spotkaniu w ramach cyklu „Inny wymiar podróży” mieliśmy szansę wysłuchać opowieści o ojczyźnie Fernando Pessoi i Amálii Rodrigues. Pani Anna Tylec przybliżyła nam tradycje, święta i zwyczaje Portugalczyków oraz przedstawiła ciekawostki dotyczące różnych regionów kraju.

 

Karta z kroniki informująca o spotkaniu

W piątek w Filii nr 2 odbyło się spotkanie z Marcinem Wrońskim, pisarzem, który zasłynął serią książek o komisarzu Maciejewskim. Podczas spotkania Autor opowiadał o swojej dotychczasowej twórczości, metodach pracy, dawnym Lublinie przedstawionym w jego książkach i planach na przyszłe wydawnictwa. Rozmowę przeprowadziła Izabela Czop, kierownik Filii nr 38 MBP.

20200226 F2 kozub

25 lutego w Filii nr 2 odbył się koncert uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego z klasy skrzypiec i wiolonczeli Natalii i Mirosława Kozubów. Uczniowie zaprezentowali utwory muzyki klasycznej, a także piosenki ludowe. Koncert poprowadził Mirosław Kozub. Na fortepianie akompaniowała Aleksandra Mikołajczyk.

20200228 F2 niepelnosprawnosc

28 lutego w Filii nr 2 odbyła się lekcja biblioteczna w ramach akcji "O osobach z niepełnosprawnościami". Goścmi biblioteki byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie. Akcja ta współorganizowana jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundację Humanity i Action, i ma na celu promowanie postawy otwartości i akceptacji dla niepełnosprawności wśród dzieci i młodzieży. Po przedstawieniu tematu spotkania nastąpiła rozmowa o tym, czy dzieci spotkały się już z niepełnosprawnością w swoim otoczeniu, jak postrzegane są osoby z niepełnosprawnością oraz jakie są rodzaje niepełnosprawności.

20200211 F2 inny wymiar

6 lutego w Filii nr 2 odbyło się spotkanie z Wojciechem Nawrockim pt. "Antarktyka" w ramach cyklu Inny Wymiar Podróży. Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy niezwykłych fotografii prelegenta. Wojciech Nawrocki pochodzi z Poznania. Jest fotografem, przyrodnikiem, podróżnikiem i płetwonurkiem z ponad 20-letnim doświadczeniem, członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.