17 marca w naszej Bibliotece odbyła się prezentacja dotycząca Portugalii autorstwa Anny Tylec – absolwentki Instytutu Romanistyki UMCS – „Nie tylko Fatima, fado i futbol”.
Na kolejnym spotkaniu w ramach cyklu „Inny wymiar podróży” mieliśmy szansę wysłuchać opowieści o ojczyźnie Fernando Pessoi i Amálii Rodrigues. Pani Anna Tylec przybliżyła nam tradycje, święta i zwyczaje Portugalczyków oraz przedstawiła ciekawostki dotyczące różnych regionów kraju.

Opowieść została wzbogacona prezentacją z fotografiami przedstawiającymi malownicze widoki, perły architektury oraz codzienność i zwyczaje mieszkańców Portugalii. Na koniec mieliśmy możliwość spróbowania portugalskiego przysmaku, pastéis de nata.
Pani Annie Tylec serdecznie dziękujemy za fascynującą prezentację, a Was zapraszamy na kolejne wydarzenia w naszej Filii!

W zaciemnionej sali , widzowie słuchają i oglądają prezentację o Portugalii