Matejko dla najmłodszych

W ramach obchodów roku Jana Matejki Filia nr 38 przygotowała zajęcia o sztuce dla dzieci w wieku przedszkolnym poświęcone Janowi Matejce, znanemu malarzowi, który tworzył realistyczne obrazy z historii Polski.

Warsztaty w Domu Kultury upamiętniające życie i twórczość Wisławy Szymborskiej

W ramach upamiętnienia 100. rocznicy urodzin poetki, Wisławy Szymborskiej, jednej z patronek 2023 roku, odbyło się spotkanie poświęcone twórczości noblistki.

Kopernik i sztuczna inteligencja, czyli zajęcia z robotyki

Uczniowie kl. II Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. W związku z obchodami Roku Mikołaja Kopernika, zajęcia związane były z osobą tego wybitnego astronoma.

"Poetka i świat - od końca..." - wystawa poświęcona Wisławie Szymborskiej

Decyzją uchwały Senatu RP jednym z patronów 2023 roku została poetka, Wisława Szymborska. W tym roku przypada 100. rocznica jej urodzin. Od początku marca w naszej Filii można oglądać wystawę przybliżającą życie i twórczość noblistki.

Cmentarze - fotografie Jacka Zaima

Zapraszamy do Filii 38 przy ul. Relaksowej na wystawę zdjęć Pana Jacka Zaima pt. "Cmentarze". Wystawy fotograficzne, tego znanego lubelskiego fotografika, cieszą się dużą popularnością, gościły już także w kilku naszych filiach.