Szarpię życie za brzeg listka...

W Roku Wisławy Szymborskiej, Filia nr 10 MBP zachęca do oglądania wystawy "Szarpię życie za brzeg listka...". Wiersze Poetki uzupełniają się z wyjątkowymi fotografiami Anny Słowik. Wystawę można oglądać przez cały rok.

 

Na sztaludze zdj. Władysława Bartoszewskiego i napis Warto być przyzwoitym, Władysław Bartoszewski 1922-2015

W Roku Władysława Bartoszewskiego, Filia nr 10 MBP zachęca do oglądania wystawy ''Warto być przyzwoitym''. Fragmenty obszernych tekstów Profesora uzupełniają się wybornie z wyjątkowymi fotografiami Anny Słowik. Wystawę można oglądać przez cały rok.

20210215 F10 lem

Zachęcamy do obejrzenia wystawy "Fantastyczny pan Lem" w Filii nr 10 MBP. Na ekspozycję składają się fragmenty utworów Stanisława Lema i fotografie Anny Słowik. Wystawa będzie prezentowana do końca roku.

Światowy Dzień Poezji

W Światowym Dniu Poezji Filia nr 10 pamięta o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, człowieku określanym mianem "żołnierz, poeta, czasu kurz". Fragmenty wierszy poety można poczytać, barwne kartoniki z nimi zabrać do domu. Dostępne są dla czytelników, którzy w tych dniach odwiedzą bibliotekę. Rok 2021 to rok Baczyńskiego, stąd wybór poety, który obdarował nas przepiękną poezją miłosną, wojenną...

 

20200310 F10 Kern

W Filii nr 10 można oglądać wystawę Kern Wspaniały. W 2020 roku obchodzimy 100. rocznicę urodzin i 10. rocznicę śmierci Ludwika Jerzego Kerna. Zapraszamy.