Korsyka. Góry wśród morza

W ramach cyklu Spotkań przy samowarze,  Filia nr 13 zaprosiła Alinę Lewicką-Strzok z prezentacją pt. "Korsyka. Góry wśród morza". Pięknym zdjęciom i ciekawym opowieściom towarzyszyła oryginalna korsykańska muzyka z pieśniami polifonicznymi i współczesnymi piosenkami.

Rozmowy przy samowarze z Magdaleną Jankowską

4 listopada w Filii 13, w cyklu "Rozmowy przy samowarze", odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Jankowską, zatytułowane "Retrospektywa twórczości poetyckiej".

Abstrakcyjne formy natury

Wystawa „Abstrakcyjne formy natury” to rezultat poszukiwania interesujących motywów w środowisku naturalnym, wykorzystując wyłącznie zastane światło. Fotografie Bożeny i Waldemara Komorowskich można oglądać w Galerii Świat Widziany z Okna, nowej przestrzeni wystawienniczej Miejskiej Biblioteki Publicznej, a jednocześnie dostępnym dla wszystkich pomimo izolacji w czasie pandemii.

Wykład dla Klubu Aktywnego Seniora dzielnicy LSM

24 września po dłuższej przerwie Filia nr 13 MBP w Lublinie wznowiła wykłady dla Klubu Aktywnego Seniora dzielnicy LSM. W związku z sytuacją epidemiczną i zasadami zachowania dystansu społecznego, spotkanie odbyło się w Domu Kultury Dzielnicy LSM przy ul. Wallenroda 4a. Tematem prelekcji była twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

ZWIERZĘ SIĘ WAM…

Galeria ŚWIAT WIDZIANY Z OKNA zaprasza na wystawę fotografii Jerzego Liniewicza z poezją Andrzeja Samborskiego. 8 lipca 2020 roku, otwarciu wystawy fotografii towarzyszył recital piosenek w wykonaniu Andrzeja Samborskiego.
Przedstawiamy Państwu relację z wystawy "ZWIERZĘ SIĘ WAM… czyli zwierzęta, rośliny, zjawiska przyrody, a wśród nich człowiek”, a wkrótce wystawę pokażemy online.