10 listopada w Filii 13 odbył się wernisaż zdjęć Witolda Nowakowskiego pt. "Lżejsi od powietrza". Autor jest uznanym fotografikiem oraz organizatorem zawodów balonowych. Na prezentowanych fotografiach możemy obejrzeć (wystawa jest dostępna do 9 grudnia) z kosza balonu pejzaże Lubelszczyzny.

Spotkanie połączone zostało z prezentacją diaporamy z odbywającego się we Francji bicia rekordu Guinnesa w największej liczbie jednocześnie startujących balonów (rekord pobito wynikiem 456 balonów). Bohater wernisażu przybliżył licznie zebranym czytelnikom (także pobiliśmy tegoroczny rekord wynikiem 29 osób) rozmaite kwestie techniczne lotu balonem, zachęcając do oderwania się od ziemi. Choć - jak się okazuje - wznieść się do góry jest łatwo, cała sztuka polega na lądowaniu.
Łukasz Marcińczak

zdjęcie lecącego balonu nad Wisłą w Kazimierzu
Autor zdjeć na tle swoich prac
Trzech mężczyzn