4 listopada w Filii 13, w cyklu "Rozmowy przy samowarze", odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Jankowską, zatytułowane "Retrospektywa twórczości poetyckiej".

Związana od lat 80. z Lublinem autorka 9 tomów wierszy (także ceniona recenzentka teatralna), delikatnie podporowadziła słuchaczy do źródeł swojej epigramatrycznej, odpowiedzialnej za każde słowo poezji, w której przelewa się wewnętrzny ogień.

Uśmiechnięta kobieta siedząca na krześlie za nią, na sztaludze, obrazwiejskiej dziewczyny siedzącej przy beczce.
W sali biblioteki stojący mężczyzna zapowiada poetkę siedzącą po lewej stronie na krześle i prowadzącego spotkanie siedzącego po prawej stronie.
Na tle sciany pomieszczenia i sztalugi z obrazem na krzesłach siedzą kobieta i mężczyzna
Portret zasłuchanej kobiety
portret uśmiechniętego mężczyzny
Kobieta na tle obrazu na sztalugach i samowara, siedzi na krzesle, na kolanach ma książki, jedną przegląda
Bliski, rozmyty profil mężczyzny na tle drzwi z lusterkacmi, w nich odbicie twarzy słuchaczy
Siedzący tyłem do obiektywu mężczyzna czyta wiersz z książki
Kobieta na krzesle z ksiażkami na kolanach kartkuje jedną z nich.

Spotkanie było nagrywane na żywo, mozna je obejrzeć pod linkiem   https://www.facebook.com/mbplublin13/videos/602624010929465