24 września po dłuższej przerwie Filia nr 13 MBP w Lublinie wznowiła wykłady dla Klubu Aktywnego Seniora dzielnicy LSM. W związku z sytuacją epidemiczną i zasadami zachowania dystansu społecznego, spotkanie odbyło się w Domu Kultury Dzielnicy LSM przy ul. Wallenroda 4a. Tematem prelekcji była twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

K. I. Gałczyński (1905 - 1953) polski poeta, najbardziej znany za sprawą serii podszytych absurdem humoresek, Teatrzyk Zielona Gęś w której pojawiła się galeria postaci takich jak Osiołek Porfirion, Piekielny Piotruś, Hermenegilda Kociubińska czy Zielona Gęś. Oprócz tego znany jest m. in. z takich utworów jak Serwus Madonna, Pieśń o żołnierzach z Westerplatte. Poezja K. I. Gałczyńskiego stała się inspiracją dla wielu twórców muzyki popularnej. Niektóre jego wiersze doczekały się kilku takich interpretacji, np. Dzikie wino M. Umer, Dzięcioł i dziewczyna M. Rodowicz, Liryka, liryka G. Turnau.
Adam Sokół

Cztery kobiety w ochronnych maseczkach siedzą przy stołach wzdłuż ściany
Mężczyzna z kartką w dłoniach na tle okna
Sześć kobiet w maseczkach ochronnych siedzących przy stołach na tle okien