Events on niedziela, 3 październik 2021

Porozumienie z Instytutem Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS

czwartek, 23 wrzesień 2021 - niedziela, 03 październik 2021

Podpisanie Porozumienia pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie a Instytutem Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

VII Ogólnopolska Noc Bibliotek - CZYTANIE WZMACNIA / 9 października

czwartek, 30 wrzesień 2021 - niedziela, 10 październik 2021

Lublin Spotkania

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytanie i lokalne biblioteki, jako najbliższe miejsca spotkań z literaturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą kulturalną dla społeczności, sprzyjające wymianie idei i integracji.

Program - 9 października 2021, start. godz. 16.00

Staroobrzędowcy - religia niewymarła / 9 października

czwartek, 30 wrzesień 2021 - niedziela, 10 październik 2021

Podczas VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek zapraszamy 9 października, na godz. 19.00 na wernisaż wystawy "Staroobrzędowcy. Religia niewymarła".

Autorami prezentowanych fotografii są artyści Kolektywu LUX w składzie: Emilia Pluta, Jerzy Machajek, Marcin Dąbrowski.
Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie z dr. Krzysztofem Snarskim - kulturoznawcą, etnografem, muzeologiem, regionalistą, kustoszem w Muzeum Okręgowym w Suwałkach, autorem książki "Staroobrzędowcy. Historia, wiara, tradycja".

"Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939 - 1946" - wystawa plansz komiksowych Huberta Ronka / do 29 października

piątek, 01 październik 2021 - czwartek, 14 październik 2021

Wystawa plansz komiksowych Huberta Ronka do komiksu o tematyce wojennej. Komiks skierowany jest do dzieci i młodzieży, zainteresowanej historią, zwłaszcza II wojny światowej.