Events from Wystawy category

Osobność. O indywidualizmie Mirona Białoszewskiego / 1- 30 września

środa, 14 wrzesień 2022 - piątek, 30 wrzesień 2022

Wystawa prezentowana w Galerii OKNA MBP mówi o twórcy, którego cechowała wewnętrzna swoboda leżąca także u podstaw Jego poezji. Białoszewski podporządkował życie pisaniu – poza modami, panującymi ideologiami. Wnikliwie obserwował rzeczywistość i siebie w niej, tworzył jej oryginalną wizję.

A co wam śpiewać, laleczki? / do 30 września

środa, 14 wrzesień 2022 - piątek, 30 wrzesień 2022

Wystawa „A co wam śpiewać, laleczki?” przedstawia postać Marii Konopnickiej w kontekście Jej twórczości dla dzieci – niezwykle oryginalnej jak na czasy,
w których powstawała. Teksty Konopnickiej przełamywały bowiem dydaktyczną tendencję królującą wówczas w literaturze dla najmłodszych. Artystka w swoich wierszach nie tyle pouczała dzieci, ile odwoływała się do ich wrażliwości, dawała im poezję poruszającą uczucia.

Za/świat ballad Adama Mickiewicza / do 30 września

środa, 14 wrzesień 2022 - piątek, 30 wrzesień 2022

Wystawa o "Balladach i romansach" Adama Mickiewicza z okazji 200. urodzin epoki Romantyzmu Polskiego (pierwsze wydanie „Ballad i romansów”).

Bruno Schulz. Całkiem odmienny sposób / do 30 września

czwartek, 15 wrzesień 2022 - piątek, 30 wrzesień 2022

Rok 2022 to 130. rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci Brunona Schulza-artysty, pisarza, plastyka i krytyka literackiego. Wystawa Całkiem odmienny sposób powstała właśnie z tej okazji.

Moje Iluminacje - wernisaż prac graficznych Michała Smolaka / do 31 października

środa, 21 wrzesień 2022 - poniedziałek, 31 październik 2022

Filia nr 39 przy ul. Głuskiej 138 zaprasza na wernisaż wystawy prac graficznych Michała Smolaka.

Magia natury - wernisaż wystawy fotografii Jerzego Maśkiewicza / do 5 października

środa, 21 wrzesień 2022 - środa, 05 październik 2022

Jerzy Maśkiewicz to z zawodu geolog, a z zamiłowania fotograf, którego pasją jest fotografowanie przyrody. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Skansen w obiektywie Wojciecha Filo / 7 października

poniedziałek, 26 wrzesień 2022 - poniedziałek, 07 listopad 2022

Filia nr 13 MBP zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Filo.

7 października 2022 r., godz. 17.30, ul. Grażyny 13