Events on sobota, 14 marzec 2020
lista wydarzeń
Sentymentalne powroty
Sentymentalne powroty to tytuł wystawy lalek wykonanych z tkanin. Inspirowane one są historią, literaturą i folklorem. Uszyte zostały z dużą dbałością o szczegóły, z uwzględnieniem mody i stylu życia w dwudziestoleciu międzywojennym.
Autorkami prac są Anna Michalczyk, Paulina Romanowska i Jolanta Weiser.
Wystawa ta to swoista podróż w przeszłość i życie ówczesnego społeczeństwa, które musiało dostosować się do szybkich zmian cywilizacyjnych i obyczajowych. Odtworzone scenki z lalkami w głównych rolach, pozwalają nam zobaczyć obraz codzienności zwykłych ludzi zamieszkujących miasto. Ekspozycja oprócz walorów artystycznych ma również spore znaczenie edukacyjne.
Szycie lalek materiałowych według własnych projektów jest dla autorek wystawy pozazawodową pasją i twórczą działalnością, którą zajmują się z powodzeniem od kilku lat. Wszystkie panie są radomiankami.
“Oniryzm” - wystawa prac studentów
“Oniryzm” to wystawa prac studentów I roku malarstwa i II grafiki Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS. Prezentowane grafiki wyknane zostały w druku wklęsłym pod kierunkiem dr hab. Anny Perłowskiej-Weiser. Pracownia druku wklęsłego to miejsce, gdzie student nie tyko zdobywa warsztat graficzny ale także dzięki grafice kształtuje swoją kreatywność.
Tekst: dr hab. Anna Perłowska-Weiser
Wystawa będzie prezentowana do 25.03.2020.
Zmienność nastroju II. Krzysztof Ludwin
Krzysztof Ludwin – urodził się w Krakowie, studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej (1981-1987), oraz na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych (1987-1988).
Od 1995 do 2006 roku pracował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Rysunku Malarstwa i Rzeźby. W 2002 wydał
album ze swoimi pracami Kraków w akwareli. W latach 2003-2004 prowadził zajęcia z rysunku odręcznego na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2006 roku uzyskał tytuł doktora, broniąc pracę Szkice architektoniczne w technikach akwarelowych. Historia i współczesność.