ul. Krańcowa 106

DOJAZD

Przystanek: Łabędzia 02
Kursujące autobusy: 007, 014, 047, 050, 055

Wysiadając z autobusu kierujemy się prosto przez Rynek Bronowice. Rynek przy każdym z wejść posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Po wyjściu z Rynku przechodzimy w lewo, na drugą stronę ulicy. W budynku nr 106 znajduje się Filia nr 9.

Przystanek: Lotnicza 01
Kursujące autobusy: 007, 014, 016, 023, 055, 153, 156, 158, 161, 950

Wysiadając z autobusu kierujemy się w lewo Drogą Męczenników Majdanka. Po dojściu do skrzyżowania z ulica Krańcową należy skręcić w lewo i przejść na drugą stronę ulicy. Kierujemy się w lewo, mijamy supermarket Stokrotka i skręcamy w prawo w ulicę Krańcową. Na samym końcu ciągu kamienic jest ta z numerem 106, w której znajduje się Filia nr 9.

Biblioteka nie posiada postojowych miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. W okolicy (przy kamienicach, Rynku, kościele, supermarkecie) znajdują się miejsca postojowe nie wchodzące w skład strefy płatnego parkowania.

WEJŚCIE

Do budynku, w którym znajduje się biblioteka prowadzą cztery schodki o wysokości 13 cm

F9 dostepnosc 1

lub podjazd dla wózków o szerokości 117 cm.

F9 dostepność 2

Do filii wchodzimy przez przeszklone drzwi o szerokości 107 cm, otwierające się na zewnątrz.

F9 dostepnosc 3

Po wejściu do budynku, po lewej stronie są drzwi prowadzące do wypożyczalni dla dorosłych, po prawej na ukos do wypożyczalni dla dzieci.

OFERTA

Filia nr 9 MBP składa się z dwóch pomieszczeń dostępnych dla czytelników. Do pierwszego z nich, wypożyczalni dla dorosłych prowadzą przeszklone dwuskrzydłowe drzwi, o szerokości 145 cm.

F9 dostepnosc 4

W pomieszczeniu znajdują się cztery stanowiska komputerowe oraz dwie lady biblioteczne, o wysokości 75 cm każda.

F9 dostepnosc 5

F9 dostepnosc 6

F9 dostepnosc 7

Rozstaw między regałami z książkami wynosi 147 cm.

F9 dostepnosc 8

Kolejnym pomieszczeniem jest wypożyczalnia książek dla dzieci, do której można wejść przez wypożyczalnię dla dorosłych (szerokość przejścia to 90 cm)

F9 dostepnosc 9

lub od strony głównego wejścia (korytarzem zwężającym się od 104 do 95 cm).

F9 dostepnosc 10

Lada biblioteczna w wypożyczalni dziecięcej ma 75 cm wysokości.

F9 dostepnosc 11

Biblioteka nie posiada toalety dostosowanej do osób z niepełnosprawnością ruchową.

W wypożyczalni znajdują się audiobooki, których filia oferuje ponad 1482.

F9 dostepnosc 12

Pracownicy w razie potrzeby pomogą je wybrać. Dostępność konkretnych tytułów można sprawdzić przed przybyciem do biblioteki w dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, katalogu na stronie: www.opac.mbp.lublin.pl. Dzwoniąc do wypożyczalni pod nr 81 744 17 18 można poprosić o odłożenie wybranych pozycji.

W filii pracuje Bibliotekarz posługujący się PJM.

Biblioteka zaprasza osoby poruszające się z psami przewodnikami.

EWAKUACJA

W przypadku ewakuacji należy wykonywać polecenia pracowników Biblioteki, którzy są przeszkoleni w prowadzeniu ewakuacji.