KONTAKT

ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin
tel. 81 466 62 02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOJAZD

Przystanek: Plac Litewski (w kierunku centrum)
Kursujące autobusy: 002, 010, 018, 026, 031, 032, 040, 057

Od przystanku trzeba iść ulicą 3 maja, w kierunku Grand Hotelu. Po przejściu przez dwa przejścia dla pieszych kierujemy się ulicą H. Kołłątaja, dochodzimy do Placu Kaczyńskiego i usytuowanego przy nim budynku Centrum Kultury, w którym znajduje się Filia nr 2.

Przystanek: Okopowa
Kursujące autobusy: 074

Od przystanku należy iść ulicą Okopwą, w kierunku ulicy G. Narutowicza, następnie skręcić w lewo w ulicę Zesłańców Sybiru. Po kilkudziesięciu metrach dotrzemy do budynku Centrum Kultury, w którym znajduje się Filia nr 2.

Przystanek: Mościckiego
Kursujące autobusy: 003, 004, 007, 013, 039, 055, 159

Od przystanku kierujemy się ulicą G. Narutowicza w stronę ulicy Muzycznej. Obok salonu Orange przechodzimy przez przejście dla pieszych. Idziemy ulicą Okopową i skręcamy w prawo w ulicę Zesłańców Sybiru. Przechodzimy przez najbliższe przejście dla pieszych i dochodzimy do budynku Centrum Kultury, w którym znajduje się Filia nr 2.

Biblioteka nie posiada postojowych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Wokół budynku znajdują się miejsca postojowe wchodzące w skład strefy płatnego parkowania.

WEJŚCIE

Do wnętrza budynku wchodzi się otwieranymi na zewnątrz dwuskrzydłowymi drzwiami. W okresie letnim pozostają one otwarte, a do budynku prowadzą szklane rozsuwane drzwi.

image 001

Po wejściu do budynku po prawej stronie znajduje się szatnia i portiernia, po lewej kasa CK i winda.

834

Napisy na ścianach kierują do wejścia do filii.

835

836

Filia nr 2 umieszczona jest na końcu korytarza, na wprost głównego wejścia.

837

Do filii prowadzą drzwi o szerokości 90 cm.

image 002

Za drzwiami znajdują się bramki zintegrowane z systemem RFID, których rozstaw wynosi 70 cm.

839

Filia nie posiada własnej toalety. W budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych (na parterze oraz I piętrze budynku). Klucz do toalety na parterze posiada Bibliotekarz.

OFERTA

W bibliotece znajdują się dwa pomieszczenia: wypożyczalnia oraz czytelnia połączona z pracownią komputerową.

image 003

841

Wysokość lady bibliotecznej to 70 cm.

W czytelni wyodrębniony jest regał z audiobookami, których filia ma w ofercie ponad 600. Pracownicy w razie potrzeby chętnie doprowadzą do półki i pomogą wybrać audiobooki. Dostępność konkretnych tytułów można sprawdzić przed przybyciem do biblioteki, w dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, katalogu na stronie: www.opac.mbp.lublin.pl. Dzwoniąc do wypożyczalni pod numer 81 466 62 02, można poprosić o odłożenie wybranych pozycji. Biblioteka oferuje 941 audiobooków.

image 004

Szerokość pomiędzy regałami wynosi 100 cm.

845

W filii pracuje Bibliotekarz posługujący się PJM.

Biblioteka zaprasza osoby poruszające się z psami przewodnikami.

EWAKUACJA

W przypadku ewakuacji należy wykonywać polecenia pracowników Biblioteki, którzy są przeszkoleni w prowadzeniu ewakuacji.