Events from Inne category

wtorek, 22 wrzesień 2020 - sobota, 21 listopad 2020

Projekt „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki” zostanie zrealizowany w Filii nr 40 MBP w Lublinie. Podejmowane działania będą obejmowały cykl sześciu spotkań podróżniczo-literackich ze znanymi polskimi blogerami, vlogerami i autorami książek podróżniczych wraz z towarzyszącymi im wystawami fotograficznymi z podróży i promocją książek.

Konkurs plastyczny "Kubuś i przyjaciele"

czwartek, 24 wrzesień 2020 - piątek, 25 wrzesień 2020

Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Kubuś i przyjaciele"

zdjecie: pixabay.com/pl/photos/kubuś-puchatek-malarstwo-ścienne-437940/

Konkurs komiksowy "Granice"

środa, 30 wrzesień 2020 - czwartek, 15 październik 2020

Filia nr 35 MBP w imieniu organizatorów Fundacja 8KOLOR i Warsztaty Komiksu zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w komiksowym konkursie plastycznym pt. "GRANICE". Temat konkursu nawiązuje do obchodów 100-lecia wojny polsko-bolszewickiej. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie komiksu przedstawiającego opowieść o granicach, zarówno w rozumieniu geograficznym jak i osobistym (przekraczanie granic).

Sztuka jako krytyka. Wykładnia romantyczna.

środa, 30 wrzesień 2020 05:30 pm

Miejska Biblioteka Publiczna we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Sztuki UMCS organizuje XII edycję otwartych wykładów z historii sztuki. pt. "Artysta jako krytyk. Krytyk jako artysta".

Zapraszamy na inaugurujący wykład prof. Ryszarda Kasperowicza pt.: "Sztuka jako krytyka. Wykładnia romantyczna".

Tam gdzie łączą się światy. Literatura. Zmysły. Nowe technologie

poniedziałek, 05 październik 2020 - piątek, 23 październik 2020

Projekt „Tam gdzie łączą się światy. Literatura. Zmysły. Nowe technologie” w spójny i kompleksowy sposób łączy cykle warsztatowe, spotkania autorskie i wydarzenia aktywizujące twórczo wszystkie grupy wiekowe, w szczególności dzieci z rodzicami, młodzież szkolną, osoby dorosłe, seniorów i grupy społeczne o utrudnionym dostępie do usług kulturalnych – osoby wykluczone.