Zobacz Mój Głos. Festiwal Poezji Miganej. Edycja II / 20 - 22 października

niedziela, 17 październik 2021 - piątek, 22 październik 2021

Projekt „Zobacz mój głos. Festiwal Poezji Miganej. Edycja II” jest trzydniowym działaniem integracyjno-edukacyjnym
dedykowanym szerokiemu gronu odbiorców - osobom niesłyszącym, niedosłyszącym i całemu środowisku osób słyszących,zarówno tym zainteresowanym i aktywnym w działaniach na rzecz osób z dysfunkcją słuchu, jak i tym neutralnym wobec poruszanych w projekcie aspektów życia społecznego. W terminie od 20 do 22 października 2021 roku w Filii nr 32 MBP w Lublinie (ul. Szaserów 13-15) odbędą się różne działania integracyjno-edukacyjne, które poprowadzą osoby specjalizujące się we współpracy z osobami niesłyszącymi oraz osoby niesłyszące, mające wpływ na Kulturę Głuchych. Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb kulturalnych osób niesłyszących i niedosłyszących, stworzenie warunków zapewniających tym osobom równoprawne uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta, podniesienie świadomości społecznej w zakresie potrzeb tych osób oraz integracja i edukacja osób słyszących z niesłyszącymi.

XIV Miejski Konkurs Recytatorski / I etap do 18 października

poniedziałek, 18 październik 2021 - środa, 01 grudzień 2021

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ogłasza XIV MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

I Cele konkursu
1. Popularyzacja literatury polskiej.
2. Kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego.
3. Doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorów.
4. Inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

(Nie)zapomniane miejsca. Kazimierz Kraczoń - akwarela i rysunek / wernisaż 22 października

poniedziałek, 18 październik 2021 06:00 pm - niedziela, 21 listopad 2021

Kazimierz Kraczoń – architekt, rysownik i akwarelista. Urodzony w Lublinie w 1973 roku. Tu ukończył szkołę podstawową i średnią. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po ukończeniu studiów wrócił do Lublina, gdzie rozpoczął pracę zawodową. Obecnie prowadzi własną pracownię architektoniczną.

Intymny wymiar mitu i historii. Lublin Józefa Czechowicza / 27 października

środa, 27 październik 2021 05:30 pm

Lublin z całą pewnością zajmuje bardzo ważne miejsce w życiu i twórczości Józefa Czechowicza. Niemniej jednak jego opisy w wierszach i prozie autora "Poematu o mieście Lublinie" to coś więcej niż tylko rodzajowe obrazki.

Wykład Jarosława Cymermana, 27 października 2021, godz. 17.30

Żywe obrazy / do 29 października

piątek, 29 październik 2021

Filia nr 39 zaprasza od września do końca października na finalną wystawę projektu edukacyjnego z udzialem uczniów Szkoly Podstawowej nr 53 w Lublinie.

Tomasz Hens - Przyroda Zalewu Zemborzyckiego / do 29 października

piątek, 29 październik 2021

Filia nr 20 zaprasza w październiku do obejrzenia wystawy zdjęć Tomasza Hensa, który ze swoim aparatem polował nad Zalewem Zemborzyckim.

Wiersze lubelskie / do końca października

piątek, 29 październik 2021 - sobota, 30 październik 2021

Na wystawę składają się fragmenty wierszy Julii Hartwig ze zbioru "Koleżanki i inne wiersze lubelskie". Tłem dla poezji są fotografie dawnego Lublina, wśród których znalazły się te zrobione przez brata poetki, Edwarda Hartwiga.

OGŁOSZENIE #badaMYsię

niedziela, 31 październik 2021 - piątek, 31 grudzień 2021

Zachęcamy do skorzystania z Programu "Profilaktyka 40 Plus".

Od 1 lipca każdy Polak powyżej 40 roku życia otrzymał jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych.