poniedziałek, 20 grudzień 2021 - poniedziałek, 31 styczeń 2022

Zachęcamy do korzystania z nowej wersji katalogu - multiwyszukiwarki Integro.

INTEGRO może być używane na dowolnym urządzeniu przy jednoczesnym zachowaniu pełnej funkcjonalności. Dotychczas dostępne funkcjonalności,

takie jak np. dostęp do swojego konta w bibliotece, możliwość prolongaty dokumentów bibliotecznych, nie uległy zmianie.

WAŻNE!

O niszczeniu pomników historii / 26 stycznia

niedziela, 16 styczeń 2022 - środa, 26 styczeń 2022 07:00 pm

Wykład Jacka Jaźwierskiego "O niszczeniu pomników historii", w ramach XIII edycji otwartych wykładów z historii sztuki Dzieło sztuki jako zwierciadło historii organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną we współpracy z Lubelskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych, Instytutem Nauk o Kulturze UMCS.

Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12, godz. 17.30

(Nie)zapomniane miejsca. Kazimierz Kraczoń / 26 stycznia

wtorek, 18 styczeń 2022 04:30 pm - środa, 26 styczeń 2022 06:00 pm

Filia nr 39 zaprasza na finisaż wystawy Kazimierza Kraczonia. Na spotkaniu arysta opowie o technikach malarskich oraz zaprezentuje, jak powstaje akwarela.

Zapraszamy 26 stycznia na godz. 16.30

Iryna Syzonenko - Słowo i obraz / wernisaż 26 stycznia

środa, 19 styczeń 2022 03:00 pm - środa, 26 styczeń 2022 05:00 pm

Iryna Syzonenko jest historykiem sztuki i artystką. Ukończyła Narodową Akademię Sztuki i Architektury w Kijowie i jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Od 2018 roku mieszka na stałe w Polsce, rozpoczęła studia doktoranckie w Instytucie Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Kapliczki Lublina i okolic / do 31 stycznia

czwartek, 20 styczeń 2022 - poniedziałek, 31 styczeń 2022

Filia nr 12 MBP zaprasza na wystawę Magdaleny Józefczuk-Dmitrocy pt. "Kapliczki Lublina i okolic". Prace prezentowane na wystawie powstały w ramach projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin: Kapliczki Lublina i okolic. Obrazy zostały wykonane w technice parabatikowej. Batik to staroindonezyjski sposób barwienia tkanin lub malowania przy pomocy ciekłego wosku, którym po wyschnięciu pokrywa się gotowe fragmenty płótna.

Fotografia reklamowa / do 31 stycznia

piątek, 21 styczeń 2022 - poniedziałek, 31 styczeń 2022

Zapraszamy na wystawę profesjonalnych zdjęć reklamowych wykonanych przez Macieja Wijatkowskiego i Pawła Ochnio. Premiera wystawy miała miejsce w Galerii Pomost DDK SM „Czechów” w 2021 roku.

Ekspozycja czynna do 31 stycznia 2022 w godzinach otwarcia biblioteki.

Zakotane w książkach / do 6 lutego

piątek, 21 styczeń 2022 - niedziela, 06 luty 2022

Inne

Pracownicy Filii nr 35 zachęcają czytelników do nadsyłania zdjęć swoich pupilów - kotów - z książką. Zdjęcia należy przysyłać na adres mailowy filii: filia35@mbp.lublin.pl do 6 lutego 2022 r.

Krystyna Staś. Krajobrazy / do 31 stycznia

Krystyna Staś

Członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Klubu Plastyka 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.
Maluje od 2000 roku, jest samoukiem, inspiruje ją przyroda. Maluje głównie kwiaty i morze, od niedawna krajobrazy. Ulubione techniki to suchy pastel i akryl. Bierze udział w wystawach zbiorowych w Galerii TPSP.

Lawendowy Raj / do 31 stycznia

sobota, 22 styczeń 2022 - poniedziałek, 31 styczeń 2022

Wystawa "Lawendowy Raj" to prezentacja zdjęć Karoliny Czyż, która zajmuje się fotografią artystyczną. Inspiracją do wystawy były najpiękniejsze pola lawendy na Lubelszczyźnie czyli "Lawendowe Wzgórze" w Kiełczewicach Dolnych. Prezentowane zdjęcia dopełniają opisy i informacje na temat rodzajów, uprawy i pielęgnacji lawendy.

Zima w Karkonoszach / do 31 stycznia

sobota, 22 styczeń 2022 - poniedziałek, 31 styczeń 2022

Bioteka zaprasza na wystawę fotografii Stanisława Kusiaka.

Wystawę można oglądać do 31 stycznia 2022.