Events on sobota, 17 wrzesień 2022

Wanderstrasse: wędrówki obrazów wg Aby’ego Warburga / 21 września

piątek, 09 wrzesień 2022 05:30 pm - środa, 21 wrzesień 2022 07:00 pm

Lublin Spotkania

Zapraszamy na inauguracyjny wykład prof. Ryszarda Kasperowicza pt. "Wanderstrasse: wędrówki obrazów wg Aby’ego Warburga." z cyklu XIV edycji otwartych wykładów z historii sztuki "SŁAWNE — EMBLEMATYCZNE — KONTROWERSYJNE Wędrówki dzieł i arcydzieł sztuki w kulturze"

Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12, godz. 17.30

XIV Edycja Otwartych Wykładów z Historii Sztuki 2022/2023 / od 21 września

niedziela, 11 wrzesień 2022 - czwartek, 11 maj 2023

Lublin Spotkania

"Sławne - emblematyczne - kontrowersyjne" - wędrówki dzieł i arcydzieł sztuki w kulturze - to hasło tegorocznej edycji wykładów. Prelekcje będą wygłaszane w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Peowiaków 12 w wybrane środy o godzinie 17.30.

Weekend Seniora z Kulturą / 29 września - 3 października

poniedziałek, 12 wrzesień 2022 - poniedziałek, 03 październik 2022 04:00 pm

Lublin Spotkania

W dniach od 1 i 2 października 2022 roku w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie również oferuje ciekawe wydarzenia, a weekend z kulturą zaczynamy już 29 września.

Serdecznie zapraszamy!

Noc Bibliotek / 1 października

poniedziałek, 12 wrzesień 2022 - sobota, 01 październik 2022 10:00 pm

Lublin Spotkania

1 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbędzie się VIII odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem: „To się musi powieść”.
To wielkie święto bibliotek - poprzez niekonwencjonalne działania skłaniamy do czytania i korzystania z naszych zasobów oraz bezpłatnych spotkań z kulturą.

Spotkania z Katarzyną Kate Bauer / 29 września

wtorek, 13 wrzesień 2022 - środa, 28 wrzesień 2022

Lublin Spotkania

Zapraszamy na dwa spotkania z Katarzyną Kate Bauer.

29 września - Filia nr 36 MBP, ul. Zygmunta Augusta 15, godz. 10.00 – spotkanie autorskie

Pisane w kotle. Spotkania z Jackiem Gallantem / 30 września

wtorek, 13 wrzesień 2022 - piątek, 30 wrzesień 2022 06:00 pm

Lublin Spotkania

Zapraszamy na dwa spotkania autorskie z Jackiem Gallantem i książką "Pisane w kotle (2013 -2018)"

Filia nr 11 MBP, ul. Lwowska 6 - 29 września, godz. 10.00

Filia nr 21 MBP, Rynek 11 - 30 wrzesnia, godz. 16.00

Jacek Gallant trafił do Kosowa przez przypadek. Nie był to już bałkański kocioł piekielny, choć echa niedawnej wojny były tam wszechobecne. Trafił na czasy wychodzenia z wojennej traumy. Kruchego pokojowego czyśćca. I zaczął je opisywać.
Tak powstała oryginalna kronika Kosowa. Kiedy już przestało być zbuntowaną serbską prowincją, ale jeszcze nie zostało faktycznym, niepodległym państwem. Kronika powstawała latami. Od pierwszych wrażeń przybysza. Opisów miejscowej rzeczywistości , zwłaszcza zaskakującego, czasem niezrozumiałego dla „zachodniego Europejczyka” bałkańskiego chaosu. Kończy się eksperckimi wyjaśnienia i analizami rozjaśniającymi tym „zachodnim Europejczykom” ów chaos. Ten bałkański porządek.

Festiwal Ojce i Dziatki w Biblio / 30 września i 2 października

wtorek, 13 wrzesień 2022 - niedziela, 02 październik 2022

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki po raz kolejny odbędzie się w Lublinie. W obchody tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji włączyło się Biblio Lublin.

Osobność. O indywidualizmie Mirona Białoszewskiego / 1- 30 września

środa, 14 wrzesień 2022 - środa, 28 wrzesień 2022

Wystawa prezentowana w Galerii OKNA MBP mówi o twórcy, którego cechowała wewnętrzna swoboda leżąca także u podstaw Jego poezji. Białoszewski podporządkował życie pisaniu – poza modami, panującymi ideologiami. Wnikliwie obserwował rzeczywistość i siebie w niej, tworzył jej oryginalną wizję.

Czytelnicy na krańcu świata - konkurs podróżniczy / do 30 września

środa, 14 wrzesień 2022 - piątek, 30 wrzesień 2022

"Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę". Tych, którym bliskie są słowa św. Augustyna, a także wszystkich miłośników letnich wyjazdów, zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawsze wspomnienie z wakacyjnej podróży. Organizatorem konkursu jest Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.