Po lewej stronie siedzi mężczyzna z ciemnymi włosami, w okularach z czarnymi oprawkami, ubrany w ciemnozieloną koszulę i jasne spodnie. Po prawej stronie fragment stolika przykrytego czarnym obrusem, na którym stoją dwie szklanki i szklany dzbanek z wodą.

7 września w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka". Jest on współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Obejmuje cykl spotkań z uznanymi dziennikarzami muzycznymi i twórcami mającymi już spory dorobek publicystyczny i artystyczny.

Naszym pierwszym gościem był Rafał Księżyk, dziennikarz i krytyk muzyczny, uważany za jednego ze współtwórców nowoczesnej popkulturowej prasy muzycznej w Polsce. Jest niezwykle ceniony za wywiady-rzeki z osobowościami polskiej muzyki popularnej: "Kryzys w Babilonie" - z Robertem Brylewskim, "Desperado" z Tomaszem Stańko, "ADHD" z Tymonem Tymańskim, "Idę tam gdzie idę" z Kazikiem Staszewskim, "Nieprzysiadalność" z Marcinem Świetlickim oraz "King!" z Muńkiem Staszczykiem. Jest także autorem książek: "23 cięcia dla Williama S. Burroughsa", "Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach" oraz "Dzika rzeka. Polska muzyka i transformacja 1989-1993".

Na spotkaniu Rafał Księżyk wspominał początki swojej kariery dziennikarskiej oraz to jak wówczas wyglądał prasowy rynek muzyczny. Opowiadał o swoich muzycznych i dziennikarskich inspiracjach, przytaczał anegdoty związane z bohaterami jego wywiadów, a także podzielił się ze słuchaczami swoim marzeniem, aby napisać książkę o Lechu Janerce.
Projekt "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Po lewej stronie mężczyzna o ciemnych włosach, w okularach, ubrany w ciemnozieloną koszulę i jasne spodnie. Po prawej stronie kobieta z ciemnymi włosami w sukience w kwiaty i mężczyzna o jasnych włosach w bluzie w paski. Osoby te siedzą przy stoliku. Prze
Siedzący przy stoliku mężczyzna z ciemnymi włosami, w okularach, ubrany w ciemnozieloną koszulę i jasne spodnie. Mówi przez mikrofon.
Siedzący przy stole mężczyzna z ciemnymi włosami, w okularach, mówi przez mikrofon. Na stole trzy szklanki i szklany dzbanek z wodą oraz książka.
Mężczyzna z ciemnymi włosami, w okularach, w ciemnozielonej koszuli i w jasnych spodniach, mówi przez mikrofon. Mężczyzna siedzi na tle książek.
Trzy siedzące przy stoliku osoby. Po lewej: mówiący przez mikrofon mężczyzna z ciemnymi włosami, w okularach, w ciemnozielonej koszuli i jasnych spodniach. Po prawej: kobieta z ciemnymi włosami, w kwiecistej sukience i czarnych butach za kostki oraz jasno
Kobieta z ciemnymi włosami do ramion, w kwiecistej sukience z krótkim rękawem, siedzi na krześle. W prawej dłoni trzyma mikrofon, na jej kolanach leży podkładka z tekstem.
Mówiący przez mikrofon, siedzący jasnowłosy mężczyzna ubrany w bluzę w paski i jeansy. Obok niego ciemnowłosa kobieta w sukience w kwiaty patrzy na niego i się uśmiecha.
W tle zdjęcia mężczyzna z ciemnymi włosami, w okularach, ubrany w ciemnozieloną koszulę i jasne spodnie. Siedzi przy stoliku i mówi przez mikrofon. Na pierwszym planie dwie osoby siedzące na widowni.