Ponad 400 książek polskojęzycznych przekazała Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie dla lwowskich bibliotek. Wśród nich są zarówno tytuły reprezentujące kanon literatury polskiej, jak również przekłady książek zagranicznych.

Aż 176 spośród nich to pozycje dla dzieci i młodzieży, które trafią do Centralnej Biblioteki Dla Dzieci we Lwowie.

- To nasza odpowiedź na prośbę pana Vasyla Kmeta - dyrektora Centralnego Centrum Dziecięcego Dla Dzieci we Lwowie, żeby w miarę możliwości zasilić ich księgozbiory książkami polskimi, bo jest na nie duże zapotrzebowanie – mówi kierownik Działu Gromadzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, Barbara Stanowska.

W akcji gromadzenia książek wzięły udział wybrane filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, z których część posiada księgozbiory w języku ukraińskim. Ich zawartość to z kolei efekt rekomendacji lwowskich bibliotekarzy.

Obecnie księgozbiory ukraińskie posiada 7 filii – są to:

• Filia nr 2, ul. Peowiaków 2
  • Bioteka, Filia nr 6, Al. Racławickie 22
  • Filia nr 8, ul. Zuchów 2
  • Filia nr 9, ul. Krańcowa 106
  • Biblio, Filia nr 32, ul. Szaserów 13-15
  • Filia nr 34, ul. Judyma 2a
  • Biblioteka Na Poziomie, Filia nr 40, ul. Sławin 20

Książki pochodzące ze zbiórki, które trafią do bibliotek we Lwowie
Książki dla dzieci
Ułożone w stosik książki z serii "Ilustrowana encyklopedia dla całej rodziny"
Widok na książki dla dzieci