24 września o godz. 17.00 w Filii nr 2 odbyło się spotkanie z Bartkiem Chacińskim, kolejne w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, dziedzictwa Narodowego i Sportu. Nosiło ono tytuł: „Polifonia - pogranicza języka, muzyki i kultury popularnej”.


Bartek Chaciński to dziennikarz i publicysta, członek Rady Języka Polskiego i Akademii Fonograficznej ZPAV. Był redaktorem naczelnym „City Magazine Warszawa”, redaktorem działu muzycznego „Machiny” oraz zastępcą redaktora naczelnego w „Przekroju”. Aktualnie kieruje działem kulturalnym tygodnika „Polityka”. Zajmuje się szeroko pojętą popkulturą oraz kwestiami współczesnego języka młodzieżowego, któremu poświęcił książki: "Wypasiony słownik najmłodszej polszczyzny", "Wyczesany słownik najmłodszej polszczyzny" i "Totalny słownik najmłodszej polszczyzny".
Nasz gość na początku spotkania przedstawił autorską prezentację na temat wynalazków, patentów i innowacji, które miały wpływ na rozwój i rożnorodność gatunkową i stylistyczną muzyki popularnej. Opowiadał także o początkach swojej pracy dziennikarskiej, o inspiracjach i wyborach literackich. Osnową spotkania była dyskusja o kondycji współczesnego dziennikarstwa muzycznego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Trzy osoby w pomieszczeniu, w tle tablica multimedialna
Młoda kobieta zapowiada spotkanie z dziennikarzem
Mężczyzna siedzi przy stole, na którym stoją jego książki
Trzy książki ustawione na stole
Mężczyzna z mikrofonem siedzi na tle regału a książkami
W pomieszczeniu bibliotecznym siedzi w rzędach sześć osób
Trzy osoby siedzą w bibliotece w maseczkach ochronnych
Na tle regału z książkami siedzi mężczyzna przy stole, obok stoi tablica multimedialna z prezentacją
Ekran prezentacji z okładkami płyt wykonawców
Mężczyzna na tle książek siedzi z mikrofonem i opowiada
Widok ogólny pomieszczenia bibliotecznego, w którym siedzi para prowadzących spotkanie i gość, w tle prezentacja
Mężczyzna z kobietą trzymają w dłoniach mikrofony, kobieta mówi przez mikrofon
mężczyzna siedzi przy stole, w tle prezentacja
Mężczyzna z mikrofonem na tle regałów z książkami