27 września o godz. 11.00 w ramach projektu "Muzyka. Kultura. Książka. Biblioteka" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, dziedzictwa Narodowego i Sportu odbyły się warsztaty prasowe z Jarosławem Sawicem.

Jarosław Sawic to publicysta muzyczny, współpracownik „Akcentu” i magazynu „Lizard”. Autor książek "Bogdan Loebl. Słucham głosu serca. Rozmawia Jarosław Sawic" i "Budka Suflera – Memu miastu na do widzenia. Muzyka – miasto – ludzie" oraz stu kilkudziesięciu tekstów (artykuły, eseje, recenzje, wywiady) publikowanych na łamach m.in. „Akcentu”, „Fragile”, „Krytyki Politycznej”, „Lizarda”, „Midrasza”, „Twojego Bluesa”. Publikował również wiersze, m.in. w „Akcencie” i „Gazecie Wyborczej”.
Podczas warsztatów Jarosław Sawic omówił podstawowe gatunki dziennikarskie, takie jak wywiad, esej, felieton, artykuł. Opowiedział także o poszczególnych biografiach muzycznych, przewodnikach płytowych, wywiadach-rzekach, pokazał zarówno pozycje wzorcowe i przykłady negatywne.
W warsztatach uczestniczyła młodzież z XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora w Lublinie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Na pierwszym planie głowy licealistów w tle gość spotkania na tle regałów z książkami
Portret młodej kobiety w czerwonej sukience
Bibliotekarka zapowiada dla licealistów spotkanie z dziennikarzem
Widok ogólny na pomieszczenie biblioteczne i uczestniczącą w spotkaniu młodzież.
Mężczyzna siedzi przy stole i gestykuluje
Przy stole siedzi trzech licealistów
Na pierwszym planie odrócona tyłem kobieta, na drugim mężczyzna w średnim wieku
Mężczyzna trzyma w dłoniach napisaną przez siebie książkę