To było szczególne spotkanie. Pierwsze po długiej przerwie. Bardzo emocjonalne, pełne wspomnień z ostatnich dwóch lat oraz komentarzy dotyczących spraw, wobec których trudno przejść obojętnie. Miałyśmy dla siebie czas i uważność.

W związku z przypadającą 23 maja 2022 roku 180. rocznicą urodzin prezentujemy w naszej bibliotece wystawę poświęconą Marii Konopnickiej.
Zapamiętana jako trochę wyniosła, poważna dama w kapeluszu, której portret zdobił niejedną klasę języka polskiego w latach pobierania nauki przez uczestniczki spotkania przy kawie, okazała się postacią ciekawą literacko oraz bardzo zaangażowaną społecznie. Macie Panie nowy obraz autorki waszych szkolnych lektur? Dziękuję za uwagę. Do zobaczenia wkrótce.

W sali biblioteki widać siedzące przy stole kobiety, przed nimi prowadząca spotkanie
Siedzącym kobietom prowadząca rozdaje czerwone kartki
na pierwszym planie książka M. Konopnickiej , w tle siedzące uczestniczki spotkania