20191211 F21 mikolajki

Tegoroczne Mikołajki w Filii nr 21 nasi mali goście z pewnością zapamiętają jako jeden z najbogatszych w atrakcje dni w mijającym roku 2019 dzięki propozycji Rady Dzielnicy do współorganizowania imprezy środowiskowej „Poznajmy się! Weekend Dzielnicy Stare Miasto”. Odwiedził nas Święty Mikołaj, żeby rozdać mnóstwo prezentów, gościliśmy również Pana Kleksa, który za prawidłowe odpowiedzi w konkursach obdarowywał piegami niezależnie od litery, jaką zaczynało się imię uczestnika zabawy. Mieliśmy możliwość wspólnie przejść podstawowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz zobaczyć ekwipunek ratownika medycznego. Podczas spotkania z pracownikami Komendy Miejskiej Policji w Lublinie dowiedzieliśmy się, jak zachować bezpieczeństwo w domu, w szkole i na drodze.

 Dzieciaki chętnie zadawały pytania sierżantowi Poli o pracę policjanta oraz jego wyposażenie. Do późnego wieczora graliśmy w planszówki, można było wybrać też konsole albo poczytać książki. Konkursy z nagrodami oraz gry elektroniczne umiliły czas grupie ponad sześćdziesięciorga dzieci z naszej dzielnicy. W sobotę, 7 grudnia miałyśmy okazję zaprezentować bibliotekę na Starym Mieście, naszą działalność i bogatą ofertę dla Użytkowników. Diament Lublina 2015 - Marylka Hałabis wystąpiła z wyjątkowym wokalnie recitalem. Dziękujemy za świetne relacje, pomysły i atmosferę współtworzenia chwil, o których dzisiejsze maluchy będą swoim wnukom z rozrzewnieniem opowiadać.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, w której starałyśmy się ująć całe bogactwo wydarzeń integracyjnych podczas minionego weekendu, choć te tutaj stanowią jedynie część trzydniowej wielkiej imprezy na Starym Mieście!

Dziecko czytające z kartki
nauka udzielania pierwszej pomocy
Koncert
Dzieci uczestniczące w zajęciach
Dzieci na spotkaniu ze świętym Mikołajem
Kolaż czterech zdjęć: dzieci i Mikołaj
Spotkanie z Panem Kleksem
Udział w zajęciach