Filia 34 wzięła udział w Akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum POLIN. 19 kwietnia osoby odwiedzające bibliotekę zostały obdarowane żółtymi żonkilami, mogły zapoznać się i wypożyczyć prezentowane na wystawie książki poświęcone tematyce powstania w getcie warszawskim.

Dla młodszych odbiorców, uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 38 filia przygotowała spotkanie wokół opowiadania Pawła Beręsiewicza „Strasznie, strasznie”. Warsztat poświęcony był emocjom. Uczniowie poznali opowieść o tacie i synku, którym przyszło mierzyć się z tajemniczą, zaciskającą się obręczą wokół miasta. Dzieci poznały również literaturę dziecięcą poruszającą tematykę wojenną zaprezentowaną specjalnie na tą okoliczność. Na zakończenie spotkania chcąc upamiętnić wydarzenie powstania w getcie warszawskim uczniowie wykonali papierowe żonkile będące symbolem społeczno-edukacyjnej Akcji Żonkile, której przewodnim hasłem podkreślającym siłę wspólnoty, znaczenie solidarności i potrzebę dialogu ponad podziałami jest „Łączy nas pamięć”.

Na stolikach ustawione pionowo książki, każda ma żółtego papierowego żonkila
Na pierwszym planie książki na stolikach, w tle ekran z prezentacją
W sali biblioteki przed ekranem z prezentacją siedzą uczniowie