Przez cały czerwiec w Filii nr 36 możemy oglądać wystawę obrazów Krystyny Staś "Piękno polskich kwiatów". Wernisaż odbędzie się 15 czerwca.

 

Krystyna Staś – wyrastała w kręgu sztuki literackiej. Z wykształcenia polonista, logopeda. W 2000 roku zaczęła swoją przygodę z malarstwem. Jej inspiracją jest przyroda. Kocha malować kwiaty i łąki, ale również pejzaże, szczególnie te morskie. Pastel i akryl to techniki, w których artystka najchętniej pracuje. Zajmuje się również fotografią. Od najmłodszych lat fotografowała swoje otoczenie, zaś w dorosłym życiu zabiera ze sobą aparat w każdą podróż. Pisze wiersze - z miłości do wnuczki stworzyła tomiki poezji „Lenka moje Słoneczko” oraz „Wierszyki dla Lenki”.
Członkini TPSP w Lublinie od 2017 r. Seniorka Towarzystwa od 2023 r. Od 2015 roku organizuje wystawy indywidualne w bibliotekach i Domach Kultury: Kalinowszczyzna, Pracownia Kultury Tatary i Galerii TPSP „Przy Bramie”. Od 2017 roku bierze udział w wystawach zbiorowych organizowanych przez TPSP w Lublinie i w Klubie Plastyka działającym przy Klubie 19. Brygady Zmechanizowanej.
Pasjonuje się również sportem. Najbardziej interesuje się piłką ręczną kobiet, której kronikę wraz z synem prowadzi od 20 lat. Kocha teatr, literaturę i muzykę. To właśnie z pasji do teatru została wolontariuszką w Teatrze Starym w Lublinie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru otrzymała dyplom oraz medal od Prezydenta Miasta Lublin za pracę społeczną na rzecz Teatru Starego w Lublinie.

 

Obrazy przedstawiające maki na tle niebieskiego nieba
Wnętrze biblioteki - na ścianie wiszą prace Krystyny Staś
Na obrazach kwiaty w tonacjach różu i fioletu rosnące w trawie
Dwa spośród prezentowanych obrazów - kolorowe kwiaty rosnące na łące
Fragment wystawy wyeksponowanej w Filii nr 36
Dwa obrazy, a na nich rosnące kwiaty
Plakat promujcy wystawę Krystyny Staś - na grafice stojące w wazonie żółto-pomarańczowe kwiaty
Obrazy przedstawiające dziko rosnące kwiaty
Dwa obrazy przedstawiające rosnące kwiaty