W listopadzie odbyły się kolejne warsztaty online w ramach Bibliotecznego Inkubatora Kreatywnego. Tematem spotkania Przyrodniczego Klubu Kreatywności były substancje chemiczne zwane polimerami.

Na naszych warsztatach można było przekonać się o własnościach polimerów, oraz zobaczyć, że ich budowa jest podobna do bardzo długiego łańcucha choinkowego. Wykorzystując własności polimerów, podczas przeprowadzonych doświadczeń zrobiliśmy sobie rozciągliwego gluta i odrażającego potwora kanalizacyjnego. Przy okazji okazało się, że wydzielina z nosa potocznie zwana smarkami jest bardzo potrzebna w naszym organizmie - chroni nasze płuca przed bakteriami i wirusami. Biblioteczny Przyrodniczy Klub Kreatywności ma za zadanie zachęcić naszych najmłodszych czytelników do samodzielnych, twórczych badań nad otaczającą nas rzeczywistością przyrodniczą.

Na stole leżą dwa przygotowane polimerowe gluty, jeden ma przyczepione oczka i buzię
Kobieta w białym fartuchu trzyma papierowy łańcuch imitujący polimerowe połączenia
Dłonie kobiety wskazują dwa słoiki z preparatami stojącymi na stole
Dłonie kobiety wykonują czynności związane z eksperymentem