Ze względu na epidemię działania miały charakter online i zostały opublikowane na Facebooku MBP oraz Filii nr 22:

- 06.08.2020 - film informujący o Bibliotecznym Inkubatorze Kreatywnym;

- 19.08.2020 - twórcze warsztaty online „Co się stanie gdy…” w ramach Przyrodniczego Klubu Kreatywności. Tematem były eksperymenty, czym są i po co się je robi. Dzieci miały też możliwość zapoznać się z zasadami przeprowadzania eksperymentów tak, aby miały one wartość naukową. Podczas zajęć zaprezentowane zostały dwa eksperymenty z zakresu biologii; tematyka dotyczyła ludzkiego organizmu. Eksperymenty były proste, a potrzebne do ich przeprowadzenia składniki łatwe do zdobycia, aby każde zainteresowane dziecko mogło samodzielnie w domu przeprowadzić taki eksperyment. Dodatkowo pod filmikiem z zajęć został udostępniony quiz o ludzkim ciele na platformie edukacyjnej Learning Apps.

- 26.08.2020 - twórcze warsztaty online „Podróż na planetę B-612” w ramach Literackiego Klubu Kreatywności. Zaprezentowana została książka, która wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości „Mały Książę” wydawnictwa Galaktyka. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z nowoczesną technologię i pięknem tej książki. Został także udostępniony quiz o Układzie Słonecznym na platformie edukacyjnej Learning Apps.

Dalsze działania w ramach klubu uzależnione są od sytuacji epidemicznej. Jeżeli niemożliwe będą działania stacjonarne będziemy kontynuować spotkania online 1-2 razy w miesiącu.

bik