Biblioteka na Poziomie - pod taką nazwą funkcjonuje otwarta w czerwcu ubiegłego roku – Filia nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Nowa biblioteka charakteryzuje się przestronnością i otwartością. Jednokondygnacyjny lokal został w pełni wykorzystany dzięki zastosowaniu dwóch antresol, do których prowadzą drewniane schody z przeszklonymi balustradami. Na antresolach znajdziemy strefę relaksu oraz stanowiska komputerowe. Na parterze znajduje się z kolei strefa dla rodziców i dzieci. Między regałami z półkami znajdują się oświetlone siedziska a na najmłodszych czeka specjalna przestrzeń z miękkim dywanem. Specjalne, wytłumione pomieszczenie przeznaczono do słuchania audiobooków.

ul. Sławin 20
tel. 81 511 10 76

DOJAZD

Przystanek: Gnieźnieńska 01
Kursujące autobusy: 003, 033

Wysiadając z autobusu kierujemy się w prawo do najbliższego skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w ulicę Sławin. Idziemy cały czas prosto. Mijamy skrzyżowanie z ulicą Lędzian. Po lewej stronie jest budynek usługowy, w którym znajduje się Filia nr 40 MBP.

Przystanek: Sławin NŻ 01
Kursujące autobusy: 054

Wysiadając z autobusu kierujemy się w lewo. Po drugiej stronie ulicy znajduje się budynek usługowy, w którym znajduje się Filia nr 40 MBP.

Biblioteka nie posiada miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych, jednak przed budynkiem znajduje się wiele miejsc parkingowych nie objętych strefą płatnego parkowania.

WEJŚCIE

Do budynku, w którym znajduje Filia nr 40 prowadzą przeszklone, otwierane na zewnątrz drzwi o szerokości 95 cm.

1

OFERTA

Filia nr 40 MBP składa się z jednej, otwartej przestrzeni dostępnej dla czytelników. Stanowisko bibliotekarza, znajduje się po prawej stronie od wejścia i ma 86 cm wysokości.

2

Rozstaw między regałami z książkami wynosi ok. 150 cm.

6

Stanowiska komputerowe znajdują się na antresoli, na którą prowadzą schody o wysokości 18 cm każdy.

3

Biblioteka oferuje blisko 973 audiobooków. Z ich treścią można się zapoznać w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu, z odsłuchami, do którego prowadzi szerokie na 93 cm przejście.

5

Pracownicy w razie potrzeby pomogą wybrać konkretne tytuły. Ich dostępność można sprawdzić przed przybyciem do biblioteki w dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, katalogu na stronie: www.opac.mbp.lublin.pl. Dzwoniąc do wypożyczalni pod nr 81 511 10 76 można poprosić o odłożenie wybranych pozycji.

W filii znajduje się umieszczona na antresoli strefa relaksu, na którą można dotrzeć wysokimi na 19 cm schodami.

9

image 001

Biblioteka jest wyposażona w toaletę dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Prowadzą do niej otwierane na zewnątrz drzwi o szerokości 91 cm.

7

gyigvu

Biblioteka zaprasza osoby poruszające się z psami przewodnikami.

EWAKUACJA

W przypadku ewakuacji należy wykonywać polecenia pracowników Biblioteki, którzy są przeszkoleni w prowadzeniu ewakuacji.