Events on wtorek, 10 grudzień 2024
Promowane wydarzenia
Komunikat
Informujemy
Filia nr 5, ul. Krochmalna 13, nieczynna w dniu 26 maja 2026 r.
Filia nr 33, Al. Racławickie 23, w dniach 6-29 maja będzie czynna w godzinach 8.00-14.00
Filia nr 17, ul. Przyjaźni 11A, będzie nieczynna do - 29 maja 2026 r.
Filia nr 39, ul. Głuska 138, nieczynna w dniu 28 maja 2026 r.
Filia nr 21, Rynek 11, nieczynna w dniach 1-5 czerwca 2026 r.
Data zwrotu wypożyczonych dokumentów przypadająca w podanym terminie zostanie przesunięta.
W związku z rozpoczęciem realizacji inwestycji Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży,
Filia nr 7 MBP (ul. Kunickiego 35) będzie nieczynna do odwołania.
Książki można zwracać we wszystkich filiach.
lista wydarzeń
WAŻNA INFORMACJA
INFORMUJEMY,
że z uwagi na kończącą się umowę z Legimi SA przestajemy udostępniać kody z dniem 1 stycznia 2025 roku.
Kody wydane i aktywowane w grudniu 2024 roku umożliwiają korzystanie z usługi przez 30 dni, od dnia aktywacji pobranego kodu.
Wznowienie udostępniania usługi nastąpi w najkrótszym możliwym czasie.
Festiwal Bożego Narodzenia / 6.12.2024 - 9.01.2025
Święta Bożego Narodzenia są niezapomnianym czasem, a przygotowania do nich są niewątpliwie najprzyjemniejszym okresem. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia 2024 przygotowali dla Państwa ofertę warsztatów artystycznych i prelekcji o tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty rękodzieła to doskonała okazja do twórczego spędzenia czasu, a także przygotowania świątecznego prezentu dla siebie lub dla najbliższych.
Abolicja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie / 11-13 grudnia
Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ogłasza abolicję. Wszyscy czytelnicy, którzy między 11 a 13 grudnia zdecydują się oddać przetrzymane książki wypożyczone w filiach MBP Lublin, w tym okresie mogą to zrobić bez konieczności płacenia kary finansowej.
Sympozjum Artystów i Naukowców w Puławach 1966... / 11 grudnia
Zapraszamy na wykład Elżbiety Błotnickiej-Mazur „Sympozjum Artystów i Naukowców w Puławach 1966 - pochwała przemysłu vs działania protoekologiczne” w ramach XVI edycji otwartych wykładów z historii sztuki "Sztuka i natura. Od mitu arkadyjskiego do ekologii głębokiej".
11 grudnia 2024, godz. 17.30 - Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12
Koncert świąteczny / 19 grudnia
Filia nr 24 MBP zaprasza na świąteczny koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Dąbrowica".
19 grudnia 2024, godz. 17.30 - ul. Juranda 7