Events on niedziela, 5 czerwiec 2022

Promowane wydarzenia

Ocalić od zapomnienia. Kalinowszczyzna / do 30 czerwca

środa, 01 czerwiec 2022 - wtorek, 28 czerwiec 2022

Filia nr 11 MBP zaprasza na wystawę fotografii Tomasza Hensa. Jest to już kolejna wystawa Pana Tomasza w tej bibliotece. Tym razem fotograf starał się uchwycić architektoniczne detale jednej z dzielnic Lublina - Kalinowszczyzny.
Wystawa trwa w dniach 1 - 30 czerwca 2022 w godzinach otwarcia biblioteki.

IX wieczór z literaturą ukraińską / 5 czerwca

niedziela, 05 czerwiec 2022

Lublin Spotkania
W niedzielę 5 czerwca 2022 r. o godz. 18 odbędzie się IX Wieczór z literaturą ukraińską w Lublinie. Gościem IX Wieczoru... będzie znany pisarz ukraiński Ołeksandr Irwaneć.
Podczas spotkania mieszkający w mieście Irpień poeta, będzie m.in. czytał wiersze z okresu wojny, powstałe po inwazji rosyjskiej przeciwko Ukrainie w lutym 2022 r.
Moderator spotkania – Andrij Saweneć.
Miejsce: Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Peowiaków 12).
Spotkanie prowadzone będzie w języku ukraińskim.

У неділю 5 червня 2022 р. о 18 год. відбудеться в Люблині IX Вечір з українською літературою у Люблині. Гостем ІХ Вечора... буде відомий український письменник Олександр Ірванець.
Під час зустрічі поет, який постійно живе в місті Ірпінь, читатиме, зокрема, свої вірші з періоду війни, створені після російського вторгнення в Україну в лютому 2022 р.
Модератор – Андрій Савенець
Місце: Філіал № 2 Міської публічної бібліотеки ім. І. Лопацінського в Люблині (ul. Peowiaków 12).
Зустріч вестиметься українською мовою.