Events on poniedziałek, 23 sierpień 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrzowie w naszych filiach.

piątek, 09 lipiec 2021 - czwartek, 30 wrzesień 2021

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, czyli największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej. Spis odbywa się przez Internet i trwa do 30 września.

Udział w spisie jest obowiązkowy.
Spisem objęci są:
• mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
• stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Lato w Mieście z Miejską Biblioteką Publiczną

sobota, 10 lipiec 2021 - wtorek, 31 sierpień 2021

Lublin Spotkania

14 czerwca ruszają zapisy na akcję "Lato w Mieście 2021". Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, również przygotowała dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji na zbliżające się wakacje. Na niektóre zajęcia wymagane są zapisy.

Poniżej pełna oferta, łącznie z zasadami uczestnictwa i terminami zajęć, warsztatów oraz wszelkie pozostałe informacje organizacyjne.

Kwiaty i pejzaże w obrazach Stefanii Wójcik

piątek, 13 sierpień 2021 - niedziela, 12 wrzesień 2021

Stefania Wójcik jest autorką obrazów, które emanują witalnością i zachwytem nad naturą. Pracuje w technice olejnej, akwareli oraz pasteli i batiku, zajmuje się również pisaniem ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości farb olejnych i akwarelowych. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Obrazy te zabierają widza w podróż i opowiadają o przecudnej polskiej przyrodzie.

Ciało i styl. O kobietach w prozie Zofii Nałkowskiej

środa, 18 sierpień 2021 - niedziela, 12 wrzesień 2021