Events on poniedziałek, 21 czerwiec 2021

PRZYWRACAMY WOLNY DOSTĘP DO KSIĘGOZBIORU!

wtorek, 01 czerwiec 2021 - poniedziałek, 12 lipiec 2021

Od 10 czerwca (czwartek) w filiach
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
przywracamy wolny dostęp do księgozbioru
w reżimie sanitarno - epidemiologicznym
z zachowaniem obowiązku:

dezynfekcji rąk
zakrywania ust i nosa
zachowania dystansu (1,5 - 2 m)
zachowania limitu osób (1 osoba na 10 m2)

Niedostępne pozostają:
czytelnie
stanowiska komputerowe

Drohobycz w akwareli - wystawa czynna do 9 lipca

czwartek, 17 czerwiec 2021 06:00 pm - czwartek, 08 lipiec 2021

Jazz Tyrmanda

piątek, 18 czerwiec 2021 - wtorek, 29 czerwiec 2021

Wystawa „Jazz Tyrmanda” przedstawia postać Leopolda Tyrmanda jako miłośnika jazzu. Wybrane fragmenty jego twórczości, ale także wywiadów z nim i z osobami, które go znały, przekazują wiedzę o tym, czym dla pisarza był jazz. Tyrmand, znakomity popularyzator tego gatunku muzyki, widział w nim doskonały symbol buntu przeciwko ograniczeniom nakładanym na swobodę jednostki w różnych systemach politycznych. Jazz otwierał możliwość wolnej wypowiedzi dla tworzących go muzyków i dla jego wielbicieli.

Piosenka Norwida

piątek, 18 czerwiec 2021 - wtorek, 29 czerwiec 2021

Wystawa „Piosenka Norwida” rzuca światło na dzieło Cypriana Kamila Norwida w kontekście odbioru Poety przez krytykę. Ostatni wielki romantyk nieczęsto zbierał pochwały. Nie rozumiano Jego poezji, nie była ona akceptowana. Mówiono o Nim, że to „ciemny” poeta – pewnie z uwagi na ironiczny, czasem gorzki wydźwięk dzieł Norwida.

Lublin zza mgły

piątek, 18 czerwiec 2021 - środa, 30 czerwiec 2021

"Lublin zza mgły" to wystawa poetycko-fotograficzna opracowana na podstawie tomiku poezji o tym samym tytule. Zawiera fotografie Krzysztofa Anina Kuzko, członka honorowego członek honorowy Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga oraz haiku Anny Łyczewskiej, nauczycielki, poetki i animatorki kultury.
Więcej na temat obu autorów tomiku i wystawy na stronie Domu Kultury LSM.

Wystawa ilustracji Huberta Ronka do komiksu "Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939–1946".

piątek, 18 czerwiec 2021 - środa, 30 czerwiec 2021

Seria komiksowa o Antku Srebrnym i jego rodzinie w podróży przez historię z czasów II wojny światowej.