Events on czwartek, 25 luty 2021

środa, 13 styczeń 2021 - piątek, 30 kwiecień 2021

Krzysztof Kamil Baczyński - wystawa

poniedziałek, 15 luty 2021 - środa, 31 marzec 2021

Od 15 lutego do 31 marca w Filii nr 20 można oglądać wystawę poświęconą Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu przygotowaną wspólnie z MDK nr 2 w Lublinie. Wystawa prezentująca utwory Baczyńskiego oraz przybliżająca jego losy, opatrzona jest fotografiami przedstawiającymi poetę i jego żonę.

Rok Lema 2021

czwartek, 25 luty 2021

We wrześniu tego roku minie 100 lat od urodzin we Lwowie polskiego pisarza gatunku hard science fiction Stanisława Lema.
Twórczość tego wielkiego filozofa, futurologa oraz krytyka, porusza tematy takie jak: rozwój nauki i techniki, natura ludzka, możliwość porozumienia się istot inteligentnych czy miejsce człowieka we Wszechświecie.

Wystawa - Cyprian Kamil Norwid

czwartek, 25 luty 2021 - środa, 31 marzec 2021

Rok 2021 został ustanowiony Rokiem Cypriana Kamila Norwida, w 200-lecie jego urodzin. Galeria Po 111 Schodach przygotowała wystawę upamiętniającą życie i twórczość najoryginalniejszego i najwszechstronniejszego narodowego poety, prozaika i dramatopisarza.

Na wystawę zapraszamy do końca marca.