Rok Lema 2021

Filia nr 16 MBP
ul. Kasztanowa 1

bezpłatne

We wrześniu tego roku minie 100 lat od urodzin we Lwowie polskiego pisarza gatunku hard science fiction Stanisława Lema.
Twórczość tego wielkiego filozofa, futurologa oraz krytyka, porusza tematy takie jak: rozwój nauki i techniki, natura ludzka, możliwość porozumienia się istot inteligentnych czy miejsce człowieka we Wszechświecie.
Rok 2021 Sejm ogłosił Rokiem Lema. Warto pamiętać, że Stanisław Lem to prawdopodobnie pierwszy autor science fiction, który trafnie, już w 1961 r. w powieści "Powrót z gwiazd", przewidział zmierzch książek papierowych i nadejście ery formatów elektronicznych i czytników e-booków. Wystawa została przygotowana w ramach projektu Galeria Po 111 Schodach w oparciu o wolne środki i Internetu, powstanie którego także Lem przewidział. Ekspozycja jest dostępna do końca lutego w Filii nr 16 MBP.