Cotygodniowe wydarzenia 5-11 październik 2020

poniedziałek, 05 październik

czwartek, 17 wrzesień 2020 - środa, 07 październik 2020

W 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin i 35. rocznica śmierci Leopolda Tyrmanda - wybitnego pisarza, dziennikarza, publicysty i pierwszego promotora kultury jazzowej w Polsce. Z tej okazji zapraszamy do Galerii OKNA MBP do oglądania wystawy "Jazz Tyrmanda".

W ekspozycji wykorzystano fragmenty tekstów Leopolda Tyrmanda: "Zły", "U brzegów Jazzu", "On freedeom", książki Mariusza Urbanka "Zły Tyrmand", artykułów i wywiadów autorstwa Mariusza Święcickiego, Pawła Brodowskiego publikowanych na łamach Jazz Forum oraz fotografii ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

wtorek, 06 październik

środa, 07 październik

Skarby Kultury Przestrzeni - konferencja

środa, 07 październik 2020 10:30 am

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą konkursu na Skarby Kultury Przestrzeni.
Odbędzie się ona we środę 7 października o godz. 10.30
przy pomniku Zrzeszenia WiN na rogu al. Jana Pawła II i ul. Filaretów.

Specjalnym gościem na konferencji będzie Pani Dyrektor Hanna Pawlikowska z Biura Miejskiego Architekta Zieleni.
Na konferencji przypomnimy, na czym polega idea konkursu, wspomnimy o zeszłorocznych Skarbach oraz o nowościach w regulaminie (objęcie konkursem także Świdnika oraz wprowadzenie naboru w czterech kategoriach).

Ludzie drogi. Samotnie hulajnogą i autostopem przez Afrykę.

środa, 07 październik 2020 05:30 pm

Lublin Spotkania

Filia nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Sławin 20 zaprasza na spotkanie podróżniczo-literackie z Tomaszem Jakimiukiem, w ramach projektu „Podróże małe i duże czyli wywczas blogerów, vlogerów i autorów książek podróżniczych do biblioteki”.

sobota, 10 październik

VI OGÓLNOPOLSKA NOC BIBLIOTEK

sobota, 10 październik 2020

Lublin Spotkania

Tegoroczna, VI już edycja Nocy Bibliotek odbędzie się pod hasłem „Klimat na czytanie”. Motyw przewodni chce szczególnie podkreślić, że właśnie teraz, kiedy mamy ograniczone możliwości uczestniczenia w wielu formach kultury i życia społecznego (pandemia COVID-19), jest doskonałym czasem na czytanie, na bycie z książką, która daje wsparcie, wytchnienie czy rozrywkę.
Zaplanowane działania są proponowane online na Facebookach poszczególnych filii biorących udział w akcji oraz stacjonarnie.

niedziela, 11 październik

Tam gdzie łączą się światy. Literatura. Zmysły. Nowe technologie

niedziela, 11 październik 2020 - piątek, 23 październik 2020

Projekt „Tam gdzie łączą się światy. Literatura. Zmysły. Nowe technologie” w spójny i kompleksowy sposób łączy cykle warsztatowe, spotkania autorskie i wydarzenia aktywizujące twórczo wszystkie grupy wiekowe, w szczególności dzieci z rodzicami, młodzież szkolną, osoby dorosłe, seniorów i grupy społeczne o utrudnionym dostępie do usług kulturalnych – osoby wykluczone.