"Aparat fotograficzny jest przedmiotem, z którym mam do czynienia codziennie, a obowiązkowo towarzyszy mi podczas wszystkich wypraw. Rejestruję nim ważne chwile, osoby, które napotkałam na swej drodze, ciekawe miejsca i zachwycające krajobrazy. Jeśli chcę zdjęcie inne od wszystkich wtedy upatruję szczegół" - usłyszeli Seniorzy z Centrum Usług Socjalnych podczas wernisażu wystawy fotografii "Rzeczy niewielkie. Chwile ulotne" w Filii nr 11.

Autorka wystawy - Beata Wijatkowska, z urodzenia olsztynianka - pedagog, menedżer kultury, pilot wycieczek, interesuje się fotografią od najmłodszych lat. W czasie studiów współpracowała z Gazetą Olsztyńską i prowadziła dla młodzieży koła fotograficzne.
Obecnie wymyśla, współorganizuje i promuje wydarzenia kulturalne. Swoją pasję, fotografię, ściśle związała z obowiązkami służbowymi. Cieszy Ją to, że ma nieograniczone możliwości uwieczniania malutkich chwil z życia innych. Dla Niej zatarła się granica pomiędzy pracą, zainteresowaniami, a hobby.

dwie kobiety stojące
kobiety stojace przed publicznością
siedząca publiczność
kobieta opowiada