Nasza Biblioteka kolejny raz gościła w swoich progach pochodzącą ze Świdnika poetkę Joannę Pąk. Autorka powróciła do czytelników z tomikiem wierszy Światłocienie - wyraża w nim zachwyt nad otaczającym ją światem, przemyślenia dotyczące przemijania i przeżywanej choroby, z którą zmaga się od dziecka.

Zgromadzona w Filii nr 2 publiczność miała okazję zapoznać się z twórczością Joanny Pąk oraz zadać jej pytania. W spotkaniu wzięli udział: zastępca dyrektora MBP Lublin Renata Filipiak oraz prezes lubelskiego oddziału Związku Literatów Polskich Agnieszka Polak, a poprowadziła je redaktor Anna Dąbrowska. Uczestnicy wysłuchali wierszy z najnowszego tomiku, w interpretacji rodziny i przyjaciół pani Joanny. Jesienna aura połączona ze wspaniałą poezją i rodzinną, ciepłą atmosferą, zostaną w pamięci zarówno organizatorów, jak i gości spotkania. Po zakończeniu części artystycznej był czas na autografy autorki, poczęstunek oraz wpisy do pamiątkowej kroniki.

Tekst: Dominika Tuziemska

Zdjęcia: Aleksandra Flis

Na zdjęciu od lewej: poetka Joanna Pąk i prowadząca spotkanie dziennikarka Anna Dąbrowska
Uczestniczka spotkania z otwartym tomikiem poezji autorki