22 marca w Biotece miało miejsce spotkanie z Maciejem Marciszem, autorem dwóch książek.
Maciej Marcisz jest współczesnym pisarzem szczerej prozy. Zadebiutował książką "Taśmy rodzinne" w 2019 roku, a dwa lata później ukazała się kolejna powieść "Książka o przyjaźni". Od ponad 10 lat pracuje w polskiej branży wydawniczej, a także prowadzi Nowy Klub Czytelniczy.

Z Justyną Domaszewicz, która prowadziła spotkanie rozmawiał o tym, jak przebiegał proces pracy nad książkami, jaki wpływ na jego relację z rodziną i przyjaciółmi miało wydanie tych dwóch pozycji oraz o dalszych planach pisarskich. Swoje pytania zadawali też czytelnicy.  Książki Macieja Marcisza można znaleźć na półkach w filiach naszej biblioteki.

Maciej Marcisz ur. w 1988 roku. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i PWSFTViT w Łodzi. Pochodzi z małego miasta, mieszka w Warszawie. Jego pierwsza książka, „Taśmy rodzinne" (2019, W.A.B.) stała się jednym z najczęściej komentowanych debiutów ostatnich lat.

Autorką fotografii jest Beata Wijatkowska.

Zdjęcie Macieja Marcisza
Na zdjeciu dwie kobiety i mężczyzna
Widok na salę, w które siedzi publiczność, przed nią stoją kobieta i mężczyzna
Na fotelach obudowanych książkami siedzi autor i prowadząca